(Önsözden)

Beyoğlu’nda Kültürü ve Tarihi Özümsemek…

İstanbul’un gözbebeği olan Beyoğlu; farklı ve özelliklidir. Burada dün ve bugün İçice yaşanır. Burada geçmişin izlerini; Beyoğlu’nun geleceğini şekillendirecek yenilikleri bir arada görebilirsiniz.

Her yıl gerçekleşen sayısız ulusal ve uluslararası festivaller, sergiler, konserler, sinema ve tiyatro gösterileri Beyoğlu’nun canlılığına canlılık katar. Bu hareketlilik turizmle daha da katlanırken; iş ve eğlence dünyasının önemli merkezleriyle milyonlar Beyoğlu’nda buluşur. Biz sadece burada yerleşik olan nüfusa değil, aynı zamanda misafirlerimizi de ağırlamakta onlara hizmet etmekteyiz. Önümüzdeki yıllarda önemli görevler üstleneceğimizin bilinciyle çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Bugüne kadar Beyoğlu’na yakışan önemli projeler ürettik. Özellikle; kültür ve sanat adına yaptığımız her şeye ayrı önem verdik. Çoğu ilk olan etkinlikler gerçekleştirdik. Aynı zamanda da birçok projeyi destekledik. Beyoğlu için bundan sonra çok daha iyi işler yapacağımızdan emin olabilirsiniz. 000 Elinizdeki bu dergi projelerimizden biriydi. Bu sayıyla “Beyoğlu Dergisi” 4. yaşına girdi. Geriye doğru baktığımda uzun denilecek bu sürenin ne kadar çabuk geçtiğini görüyorum. Derginin ilk çıktığı günlerde yaşadığımız heyecanı hatırlıyorum. Biz bu heyecanı hiç kaybetmedik. Her sayımızda aynen hissettik. Beyoğlu’nun ismini taşıyan bu derginin ilçemize yakışan içerikte ve kalitede olmasına özen gösterdik. Dergimiz beğenildi, takdir edildi. Bunda tüm çalışanların büyük gayreti, sizlerin desteği var. Bu uzun soluklu yürüyüşümüz devam edecek. Bu sayfalarda Beyoğlu’nun bilinen ve gizli kalmış taraflarını yeni sayımızda keşfetmeye devam edeceksiniz.

Dergimizi ilgiyle okuyacağınıza inanıyorum. Emeği geçenleri kutluyorum.

Mutlu ve sağlıklı kalın.

Ahmet Misbah Demircan
Beyoğlu Belediye Başkanı