BGM Hakkında;

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi, ürettiği ve uygulamaya koyduğu projelerle, gençlerin yaşam kalitesini arttırmayı, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmeyi ve yetiştirmeyi, ufuklarını genişletmeyi, sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamayı ilke edinmiştir. Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi, Beyoğlu gençlerinin, kültür ve sanatla buluşma noktasıdır. Gençler, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, yaratıcılıklarını da kullanarak ürettiklerini, yine merkez içinde sunma ve sergileme fırsatı bulmaktadırlar.

Yurtdışı Öğrenci Değişim Programı, Kefken Çevre ve Yaz Kampı, Kişisel Gelişim ve Meslek Edindirme Kursları, Yaz Yüzme Okulları, Yelken Okulu, Beyoğlu Kültür Gezisi, Üniversite Hazırlık Kursları, Üniversite Tanıtım Gezileri, Bilgilendirme Seminerleri , Sergiler ve Okullar Arası Spor Turnuvaları, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin bu ilke çerçevesinde yürüttüğü projelerdir.

Beyoğlu’nda yaşayan ve okuyan 15 – 30 yaş arasındaki gençlerin, kültürel, sanatsal ve sosyal gelişiminin desteklendiği; merkez çalışanları ve gönüllü gençlik ekipleri ile birlikte gençlik aktivitelerinin düzenlendiği Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi, 2011 Mart ayından beri Şişhane’de hizmet vermektedir.

Gençlik Merkezi, çalışmaların yürütüldüğü ve sergilendiği 8 farklı bölümden oluşmaktadır.

  • Sergi Salonu : Gençlik Merkezi’nin girişinde, gençlerin çalışmalarının sergilendiği ve haftanın 7 günü ziyarete açık alandır.
  • Performans Salonu : Konser, tiyatro, panel, konferans ve toplantı için kullanılabilecek çok amaçlı salon, 180 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.
  • Bilgisayar Atölyesi : Gençlerin ödev ve araştırma yapabilmeleri için 23 adet bilgisayar bulunmaktadır. Web tasarım ve grafik tasarım dersleri için de kullanılabilmektedir.
  • El İşi Atölyesi : El sanatları, resim, fotoğrafçılık ve benzeri çalışmalar için kullanılmaktadır.
  • Çok Amaçlı Atölye : Etüt sınıfı olarak da kullanılabilecek şekilde dizayn edilen, çok amaçlı atölyedir.
  • Müzik Atölyesi : Gençlerin, hem eğitmen eşliğinde hem de bireysel olarak müzik yapabilecekleri odanın ses yalıtımı yapılmıştır.
  • Amfi Tiyatro: Tiyatro, konser, film gösterimi ve çeşitli açık hava etkinlikleri için kullanılabilecek bu alan, 500 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.

Kulisler : Merkezde, etkinlik sahiplerinin hazırlanması için düşünülmüş 2 kulis bulunmaktadır.