Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçe sınırları içerisindeki görsel ve çevresel her türlü kirliliği engelleyerek temiz, sağlıklı ve yaşanılır bir çevre sunmak için çalışmaktadır. Müdürlük, temizlik hizmetlerinin yapılması ve çevrenin korunmasıyla ilgili görevlerini, modern hizmet araç filosu ve deneyimli personellerle yerine getirmektedir.

Temizlik ekipleri tarafından, ilçede bulunan cadde, sokak ve meydanlarda, her türlü katı atığın toplanması ve nakli, yolların süpürülmesi ve yıkanması, tretuvar ve kaldırım boyası yenileme, boş arsaların ve metruk binaların temizlenmesi, ilçedeki dini mekanların ve okul bahçelerinin temizlenmesi hizmetleri yapılmaktadır.  Ayrıca ilçe genelinde katı atık toplama noktaları oluşturmak ve bu alanların bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını  yapmak da müdürlüğün görevleri arasındadır.

İlçenin 45 mahallesinde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren temizlik ekipleri “Tertemiz Beyoğlu” anlayışıyla gece gündüz demeden çalışmaktadır. Cadde ve sokakların temizliği titizlikle yapıldığı gibi, çevre kirliliğini önlemek amacıyla, kontrol ve denetim çalışmaları da sıklıkla yapılarak,  gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.

7 gün 24 saat çalışmalarımızın takibindeyiz.. Daha kaliteli bir hizmet anlayışıyla , temizlik araçlarımız internet üzerinden izlenmektedir.Hazırlanan çalışma programının uygunluğunu kontrol etmek ve gerektiğinde araçlara anında müdahale edilebilmesini sağlamak amacıyla temizlik araçlarımız sürekli kontrol ve kayıt altında çalışmaktadır.