En fazla hassas olduğumuz konuların başında elbette çocuklarımız ve gençlerimiz geliyor. Onların eğitim hayatını destekleyecek, sosyal gelişimlerinde fayda sağlayacak projelerle kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Bu amaçla başlattığımız gençlik kampları, farklı branşlardaki ücretsiz kurslar çocuklarımızın bir taraftan sosyalleşmesine katkı sağlarken bir taraftan da geleceğin bilgi ve yazılım dünyasına hazırlanmalarına olanak tanıyor. Yapay zeka, robotik, yazılım-kodlama, kuantum teknoloji gibi geleceğe yön verecek alanlarda çocuklarımızı eğitirken, e-spor turnuvaları ve sokak sporlarıyla da eğlenmelerine imkan sağlıyoruz.

Yaşlılarımız, engelli kardeşlerimiz ve ihtiyaç sahibi komşularımız için sosyal hizmetlerimiz hiç aksama olmadan devam ediyor. Şehrimizin temizliği, sokaklarımızın hijyeni konusunda çok titiz bir çalışma planı yürütüyoruz. Belediyemizin günlük işlerini, vatandaşlarımızın da teklif ve şikâyetlerini topladığımız havuzda anlık olarak takip ediyor, sorunları hızla çözmeye çalışıyoruz.

Beyoğlu, kıymetinin büyüklüğü kadar sorumluluğunun ağırlığı ile İstanbul’un en güzide ilçesi. Türkiye’nin ve tarihin kalbinin burada attığının farkındayız, bize bıraktığınız emanetin değerini de biliyoruz. Biz Beyoğlu’na gözümüz gibi bakıyoruz. Beyoğlu’nda yaşayan her bir vatandaşımızı da gönülden seviyoruz. Şehrimize ve size hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.

Selam ve saygılarımla.

Haydar Ali YILDIZ
Beyoğlu Belediye Başkanı