Çok beğendiğim bir reklam filminin sloganı : ‘Ne yaparsan yap aşk ile yap.’

12 yıldan bu yana Beyoğlu’nun yıldızını biraz daha parlatmak, Beyoğlu sakinlerine, sayısı her gün 2 milyonu bulan yerli ve yabancı misafirlerimize, çok daha kaliteli hizmetler sunmak için aşk ile çalışıyoruz.

Ne yaparsak yapalım aşk ile yapıyoruz.

Türkiye’nin ilk belediyesi olmanın üstümüze yüklediği öncü misyona yaraşır hizmetlere, birlikte imza atmanın sevinci içindeyim. 2004’ten 2016’ya yüzlerce eser ve hizmet… Hepsi bizi bir adım daha ileriye taşıdı. Hepsi, birlikte yaşama idealimizi biraz daha sağlamlaştırdı. Hepsi kalplerimizi biraz daha yakınlaştırdı. 12 yıl önce başlattığımız eser ve hizmetlerimizin nerdeyse tamamı kurumsallaştı, gelenekselleşti, marka haline geldi.

Hizmet yolculuğumuz ilk günkü heyecanla devam ediyor. 2017 stratejik planlarımızı yaptık. Her şeyi a’dan z’ye hesapladık. En önemli hedefimiz; Beyoğlu sakinlerinin hayatını biraz daha kolaylaştırmak, hizmet kalitemizi mükemmelleştirmek. Öncü misyonumuza uygun insan odaklı belediyecilikte yol açmak, yol göstermek, model olmaya devam etmektir.

Her yıl kendimizi aşma, hizmet çıtamızı bir tık yukarı taşıma gayreti içindeyiz. Ne yaparsak yapalım sizden aldığımız güçle yapıyoruz. Beyoğlu sakinlerinin ve ziyaretçilerimizin ihtiyaç ve taleplerini gözeterek yapıyoruz. Beyoğlu mimarisinin, dokusunun korunmasına ve yaşatılmasına çok titizleniyoruz. Kaynaklarımızı milimetrik bir hassasiyetle planlıyor ve öyle kullanıyoruz.

Gençlerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız için geliştirdiğimiz sosyal ve sportif çalışmalardan kentsel dönüşüme; rutin temizlik faaliyetlerinden ulusal ve ulusalar arası festivallere… Her yaptığımız işte ‘yerindelik’ ‘şeffaflık’ ve ‘sürdürülebilirlik’ ilkesini esas alıyoruz.

Kaynaklarımız sınırlı ama hizmet aşkımız sınırsız.

En büyük motivasyonumuz, hizmetlerimizin sizde karşılık bulmasıdır.

2017’de de ne yaparsak yapalım aşk ile yapmaya devam edeceğiz.

Selam ve saygılarımla,

Ahmet Misbah DEMİRCAN
Beyoğlu Belediye Başkanı