Dünyanın Gözü Üstümüzde

Beyoğlu, Osmanlının ilk belediye teşkilatı olarak kuruldu. Türkiye’nin modern belediyecilik tarihi, burada yazılmaya başlandı. İlk Belediye Başkanımız Mehmet Kamil Bey ile başlayan hizmet serüvenimiz, Tanzimat ve Meşrutiyet’ten geçerek Cumhuriyet Dönemine evrildi.

Her gün biraz da gelişerek, biraz daha ilerleyerek bugünlere geldi. Beyoğlu, tarihi boyunca hep ilklere imza attı, hep ilklere ev sahipliği yaptı.

Büyük bir misyonumuz var. Öncü olmak, model olmak, çığır açmak, modern belediyecilik tarihimize Beyoğlu’ndan yeni sayfalar eklemek. Her bir eser, hizmet ve icraatımızı böyle bir sorumlulukla ele alıyoruz.

Eser ve hizmet yolculuğumuza ilk günkü aşkla, ilk günkü heyecanla devam ediyoruz. Öncelikle Beyoğlu sakinlerinin yaşam kalitesini yükseltmek, günlük milyonları aşan yerli ve yabancı misafirimize daha nitelikli hizmetler sunmak için kendimizi aşmaya çalışıyoruz.

Çünkü burası Beyoğlu. Türkiye’nin boy aynası. Dünyanın gözü üstümüzde. Buradaki güzellik de çirkinlik de anında dünyaya ulaşıyor. Bir pencerede açan bir çiçek de, yerinden oynamış bir kaldırım taşı da, yolun ortasındaki bir poşet de bazen haber oluyor.

En önemli vazifemiz, çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın, yaşlılarımızın, engellilerin, her bir Beyoğlu sakininin hayatını kolaylaştırmaktır. İnsanımıza dokunan eser ve hizmetlerle gönülleri abad etmektir.

En önemli vazifemiz, insanımızın yüzünde açan mutluluğu çoğaltmaktır.

Çok şükür 2017’yi bu inanç ve enerjiyle, üstün bir başarıyla geride bıraktık.

Kentsel dönüşümden, şehirciliğe; sosyal hizmetlerden, kültür ve sanata; geri dönüşümden temizliğe, erişimden, yeni teknolojilere… misyonumuza uygun hizmetlerle Beyoğlu hizmet tarihine yeni sayfalar ekledik.

Yaptıklarımızla yetinmiyor, bir sonrakine geçiyoruz. Gücümüzü Beyoğlu’ndan, ortak akıldan, istişareden alıyoruz. En iyisini ben bilirim anlayışla değil, en iyisini Beyoğlu sakinleri bilir anlayışıyla hareket ediyoruz.

Beyoğlu’nun kendine has, çoğulcu ve renkli dokusunu koruyarak, yaşatarak her bir vatandaşımızı sinemize sararak aşkla çalışıyoruz.

2018’de de tarihi misyonumuza uygun eser ve hizmetlerle çok çalışmaya, Beyoğlu’nun ışığını parlatmaya devam edeceğiz.

Selam ve saygılarımla,

Ahmet Misbah DEMİRCAN
Beyoğlu Belediye Başkanı