Beyoğlu’nda eser ve hizmet bayrağını teslim aldığımızda, Türkiye’nin en genç başkanlarındanbiriydim. İstanbul’un sahnesi, Türkiye’nin boy aynası Beyoğlu’nun hizmetkârı olmayı en yüksek birşeref nişanesi bildim, en yüksek bir onur madalyası olarak taşıdım.

36 yaşımda imparatorluğun ilk belediye teşkilatı Beyoğlu’nu emanet eden Liderimiz Tayyip Erdoğan’a, milletimize ve Beyoğlu sakinlerine layık olmak için aşkla, inançla, gayretle çalıştım. Cenab-ı Hakk’ın lütfuyla, emeğimiz, gayretimiz, zamanımız bereketlendi. Esere, hizmete, yaşam
sevincine, mutluluğa, huzura dönüştü.

Her yeni yılı, kendimizi aşmak hedefiyle çalıştık. 2018’e de ilk günkü aşkla başladık ve aşkla tamamladık. Olmazsa olmaz belediye hizmetlerine devam ederken, Beyoğlu’nu şehirlerin kutup yıldızı haline getirmek için çok çalıştık.

15 yıl önce bir hayalle, kararla, bir projeyle, bir adımla başlayan pek çok eser ve hizmetimiz, Beyoğlu’nda kurumsallaştı. Doğrudan demokrasi, katılımcılık ve şeffaflık üstüne bina ettiğimiz Vatandaş Başkan ve yönetim araçları hizmetlerimizin belki de en önemlisidir. Vatandaş Başkan Yönetim Sistemi üstünde yüzlerce eser ve hizmetimiz var:

Kadınlarımız için Semt Konakları; gençlerimiz için Hep Genç Beyoğlu, Kefken Yaz Kampı var. Çocuklarımız için Hezarfen Anaokulları, her yaştan insanımız için Turabibaba, Okmeydanı ve Çıksalın Kütüphaneleri var. İş arayan kardeşlerimiz için Beyoğlu İstihdam Merkezi var.

Tüm ziyaretçilerimizi, belediye hizmetlerini ve Beyoğlu esnafını aynı platformda buluşturan Smart Beyoğlu var. Beyoğlu’nu kocaman bir üniversiteye dönüştüren Akademi Beyoğlu var. Vatandaşın Okmeydan’ı, Galataport, Haliçport ve daha nice göz kamaştıran eserlerle belediyecilikte bir Beyoğlu Modeli var. Hepsinden öte, hepsinin üstüne; Beyoğlu’nda gönül ipliğiyle dokuduğumuz yollar, gönülden bağlar var. Komşuluğumuz, dostluğumuz, hatırımız, hukukumuz, yaşam sevincimiz var.

Yapımı büyük ustalık gerektiren elmas bir mücevherin belki de en değerli parçası; göz nuru, zaman ve emektir. Beyoğlu’nun her sokağını, her caddesini, her taşını büyük bir emek, yüksek bir dikkat ve göz nuruyla işledik.

Hep birlikte ortaya çıkardığımız Beyoğlu, bir sanat eseridir. Eşsiz bir tablodur. Paha biçilmez bir mücevherdir.

Dile kolay 3 Dönem, 15 yıl ardımızda kaldı. İleri gideceksen gözün arkada kalmamalı.Çok şükür gözümüz arkada değil. Beyoğlu daha ileri, hep daha ileri gidecek.

Selam ve saygılarımla,

Ahmet Misbah DEMİRCAN
Beyoğlu Belediye Başkanı