Beyoğlu Belediyesi İstiklal Sanat Galerimizde düzenleyeceğimiz, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Grafik Tasarımı bölümü öğrencilerinin ‘Ayrımsız’ başlığı altında “Posterist Uluslararası Poster Sergisi”nin açılışına  siz değerli kültür ve sanat dostlarımızın katılımı bizi onurlandıracaktır.

 

Projenin ilk sergisi , Beyoğlu Belediyesinin değerli katkılarıyla  Mayıs 2022’de Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Ayasofya Yerleşkesin ‘de düzenlenmiş olup, sergiyi çok sayıda sanatsever ziyaret etmiştir.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü, başlangıçtan bu yana tasarım dünyasına her açıdan iyi yetişmiş, kaliteli üretimlere imza atarak hem ülkemiz hem de dünya çapında alana katkıda bulunacak bireyler yetiştirmek için çabalamaktadır.

‘Ayrımsız” başlığı altında bizleri etkileyen olaylara daha yakından bakmak için her ülkeden tasarımcıları, posterleri aracılığıyla toplumsal ve bireysel bakış açılarını paylaşmaya davet ettiler.

Dünyanın her köşesinden meslektaşlarıyla tanışmak, birbirleriyle yapıcı bir etkileşim zemini oluşturmak amacıyla, doğrudan, sanatsal ve çarpıcı bir iletişim aracı olarak afiş tasarımıyla ilgili  Uluslararası bir etkinlik düzenleyerek ‘ Posterist ‘ projesine imza attılar.

 

İnsan İnsana Benzemez…

Son yıllarda beklentilerimiz, hayallerimiz, kaygılarımız geçmişe göre artık çok farklı. Bugün sağlık, çevre, ekonomi, sosyo-kültürel sorunlar ve benzeri pek çok mesele gündelik hayatlarımızı derinden etkiliyor; bizleri değiştiriyor.

 

Bu çağa özgü sorunlardan sadece biri olarak iletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla birlikte ilişkiler de sanallaşıyor. Bunun sonucunda insanlar sosyal medyada bir araya gelirken bir yandan da bireyselleşerek beklenmedik çatışmalar ve ayrılıklar yaşıyorlar.

Bu nedenle biz “ayrımsız” başlığı altında bizleri etkileyen olaylara daha yakından bakmak için her ülkeden tasarımcıları, posterleri aracılığıyla toplumsal ve bireysel bakış açılarını paylaşmaya davet ettik.

 

Çünkü bugünün dünyasında ihtiyacımız olan şeyin birbirimizi dikkatle dinlemek ve daha iyi anlamak olduğuna inanıyoruz.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü olarak birbirimizle yapıcı bir etkileşim zemini oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz Uluslararası Poster organizasyonumuzda sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

Amine Refika Zedeli

Küratör

                    

Açılış: 23 Haziran Perşembe Saat:18.00

Sergi Takvimi: 23 Haziran – 15 Ağustos 2022

Ziyaret Saatleri: Her gün 09.00-18.00

Yer: Beyoğlu Belediyesi İstiklal Sanat Galerisi

Adres: İstiklal Caddesi No: 217