23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Beyoğlu’nda gün boyu süren özel etkinliklerle kutlandı. Hasköy sahilde düzenlenen bir birinden renkli etkinliklerle doyasıya eğlenen çocuklara Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney de eşlik etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurdun dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamaların gün boyu sürdüğü adreslerden birisi de Beyoğlu oldu. Beyoğlu Belediyesi tarafından Hasköy Kültür Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerde çocuklar; jonglör, karaoke, müzikli çocuk tiyatrosu, bando ekibi, pandomim, animasyon ve kukla gösterileri, yüz boyama etkinliği, çeşitli atölyeler ile 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı. Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney de etkinliklere katılarak çocukların bayram sevincine ortak oldu. Çocuklarla sohbet edip bol bol hatıra fotoğrafı çekilen Başkan Güney daha sonra çiçek dikim etkinliğinde çocuklarla çiçek fidanlarını toprağa dikti.

“ÇOCUKLAR BİZE GAZİ’NİN EMANETİDİR”

İstanbul’un bayramını kutladığını söyleyen Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, “Öncelikle tüm Beyoğlulu komşularımın, tüm İstanbul’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kefensiz toprakta yatan şehitlerimizi yad ediyorum. Gazi Mustafa Kemal, ulusal egemenliği ilan edip Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurup çocuk bayramını da aynı anda ilan etti. Dolayısıyla bizlere bir mesaj verdi. Çocuklar bize Gazi’nin emanetidir. O nedenle de ‘Beyoğlu’nun hakkı bize emanet’ dedik. Burada en başta kendimize vazife olarak çocukları alıyoruz. Beyoğlu’nda hem Gazi’nin emaneti hem de ülkenin geleceği çocuklarımıza hizmeti önceleyeceğiz” dedi.