19 Mayıs 1919, Ulu Önder Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlattığı ve birlik beraberlik ruhu oluşturarak bizlere bıraktığı tarihin en değerli günlerinin başında gelmektedir. Milletimizin istikbali ve bağımsızlığı için başlatılan Millî Mücadelenin fitilinin ise Beyoğlu’ndan ateşlendiği bu anlamlı günü Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutluyoruz.

Beyoğlu Belediyesi, 19 Mayıs coşkusunu dokuz farklı turnuva ve etkinlik ile gençleri buluşturarak kutluyor. Etkinlikler, 18 Mayıs Cumartesi günü profesyonel sporcuların Haliç sahilinde oluşturacağı deniz küreği korteji ile başlayacak. Haliç Su Sporları Merkezi’nden yola çıkacak olan kortej, Haliç şeridini Türk bayrakları ile donatacak. Yine aynı gün yelken sporu ile tanışmak ve bu sporu deneyimlemek isteyen gençler için “Yelken Deneyim Etkinliği” düzenlenecek.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası, HADO Turnuvası, Bowling Turnuvası, Paintball Eğlencesi, Balon Futbolu Eğlencesi, Voleybol Turnuvası ve Anıtkabir ziyareti gerçekleştirilecek. Turnuvalarda dereceye giren gençlerimizi ise sürpriz hediyeler bekliyor olacak. Turnuvalara 16 yaş ve üstü katılımcılar başvuru yapabilecektir.

*18 yaş altı gençlerimiz için “Veli Muvafakatnamesi”nin doldurulması zorunludur.  Muvafakatname aşağıda yer almaktadır.

Etkinlik Programı İçin Tıklayınız

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Veli Muvafakatnamesi