Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney’e tebrik ziyaretinde bulunarak başarılar diledi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkanı seçilen İnan Güney’e tebrik ziyaretleri devam ediyor. Konsolosluk ziyaretleri kapsamında ilk kabulünü gerçekleştiren Başkan Güney, Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva’yı makamında ağırladı.

“AZERBAYCAN, TÜRKİYE VE BEYOĞLU İÇİN ÇOK KIYMETLİ BİR ÜLKE”

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki dostluk bağlarının konuşulmasıyla başlanan toplantıda Başkan İnan Güney, Azerbaycan’ın Türkiye ve Beyoğlu için her zaman çok kıymetli bir ülke olduğunu belirtti. Başkan Güney, mevcut projeleri geliştirerek devam ettirmenin bu ikili ilişkilere anlamlı katkıda bulunacağını da vurguladı. Başkan Güney ayrıca, günlük 1.5 milyon nüfuslu, son derece dinamik bir yapıya sahip Beyoğlu’na yönelik sorumluluklarının çok fazla olduğunu dile getirip bu çerçevede tüm kesimleri kapsayacak çözümler getireceklerini ifade etti.

“BEYOĞLU İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN İŞ BİRLİKLERİ ÇOK ÖNEMLİ”

Yaklaşık 4 yıldır görevde olan Başkonsolos Mustafayeva, Beyoğlu’nun iki ülke arasındaki ilişkiler adına çok değerli bir ilçe olduğunu dile getirdi ve Beyoğlu ile gerçekleştirilen iş birliklerinin çok önemli olduğunun altını çizdi.

Toplantı kapsamında Azerbaycan ile Beyoğlu arasında çeşitli kültür-sanat etkinlikleriyleönümüzdeki süreçte iş birliklerinin devam edeceği vurgulandı.