Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti


Beyoğlu Belediyesi Hasta Nakil Ambulansı ilçede yaşayan yaşlı, sosyal güvencesi olmayan, acil müdahale gerektirmeyen hastaları hafta içi hergün 08.0-17.00 saatleri arasında ücretsiz bulundukları yerden nakledilmelerini sağlıyor.

Beyoğlu Belediyesi ilçe halkının sağlığını yakından ilgilendirecek önemli bir hizmete daha imza attı. İlçede yaşayan yaşlı, sosyal güvencesi olmayan, acil müdahale gerektirmeyen hastaların ücretsiz yararlanacağı Beyoğlu Belediyesi Hasta Nakil Ambulansı hizmet vermeye başladı. Beyoğlu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hafta içi hergün 08.0-17.00 saatleri arasında hizmet verecek ambulans özellikle ihtiyaç sahibi ilçe halkının hastalarının gerektiğinde bulundukları yerden İstanbul sınırları içinde nakledilmelerini sağlayacak.

444 01 60 Ambulansa Ulaştırır

Acil müdahale ambulanslarından farklı hizmet verecek ambulanstan randevu sistemi ile yararlanmak mümkün. Beyoğlu Belediyesi’nin 444 01 60 numaralı çağrı merkezini arayan İhtiyaç sahipleri ambulanstan yararlanabiliyor. Talepleri alan doktorlar bilgiler doğrultusunda ambulansı hastanın adresine yönlendiriyor ve hasta nakledilmesi gereken adrese sağlıklı bir şekilde ulaştırılıyor.

Randevu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında görevli doktorlara bilgileri eksiksiz ve net bir şekilde iletmek geliyor. Bir diğer önemli husus ise iç donanımı nakil aracı olarak düzenlenen ambulans acil müdahale talepleri için kullanılmıyor. Ayrıca, diyaliz hastalarının nakli hasta nakil ambulansı ile değil Beyoğlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sağlanan servilerle yapılıyor. Diyaliz hastalarının nakli yönündeki talepler 444 0 160 numaralı çağrı merkezinden Sosyal İşler Müdürlüğü aranarak yapılabilir.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız