Dünya Yerel Yönetimler ve Şehirler E-Devlet Organizasyonu’nun (WEGO) “2019 Yönetim Kurulu Toplantısı”nın basın lansmanında, Beyoğlu’nun akıllı şehir çözümleri kamuoyu ile paylaşıldı.

Güney Kore’nin Seul Büyükşehir Belediyesi’nin girişimiyle Eylül 2010’da kurulan ve Beyoğlu Belediyesi’nin de üyesi olduğu Dünya Yerel Yönetimler ve Şehirler E-Devlet Organizasyonu’nun (WeGO) “2019 Yönetim Kurulu Toplantısı” başladı. Güney Kore’nin Seongnam şehrinde gerçekleştirilen toplantıya ilişkin düzenlenen basın lansmanına; Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Kübra Gülal, Beyoğlu Belediyesi Dış İlişkiler Koordinatörü Melis Kaplangı, WeGO Genel Sekreteri Kyong-yul Lee ve Seongnam Belediye Başkanı Soomi Eun’un yanı sıra farklı ülkelerden WeGO üyesi belediyelerden temsilciler katıldı.

BEYOĞLU’NUN AKILLI ŞEHİR ÇÖZÜMLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Basın toplantısında Beyoğlu Belediyesi’nin WeGO ile yürüttüğü kapasite geliştirme programları, Beyoğlu WeGO Akdeniz Bölge Ofisinin 2020 planları ve Beyoğlu’nun akıllı şehir çözümleri kamuoyu ile paylaşıldı. Toplantıda ayrıca önümüzdeki süreçte WeGO ve diğer üye ülkelerle geliştirilebilecek akıllı ve sürdürülebilir şehir projeleri de konuşuldu.