Yıldız Sarayı Vakfı tarafından düzenlenen iftar programına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Vakıf medeniyeti dediğimiz medeniyetin merkezi, başkenti burasıdır, (Beyoğlu’ dur) İstanbul’dur.” dedi.

Yıldız Sarayı Vakfı Beyoğlu’nda iftar programı düzenledi. Pera Palace Hotel’de gerçekleştirilen programa; AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve Yıldız Sarayı Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Zeynep Karahan Uslu’nun yanı sıra iş ve sanat camiasından çok sayıda isim katıldı. Başkan Uslu, konuşmaların ardından Kurtulmuş ve Yıldız ile bazı katılımcılara plaket takdim etti.

AYAKTA DURAN ÇOK SAYIDA ESER VAR

Programda konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, vakıfların tarihi tecrübemiz içerisinde toplumsal dokumuzun en önemli unsurlarından birisi olarak yer aldığını belirterek, “Bu vakıf medeniyeti dediğimiz medeniyetin merkezi, başkenti burasıdır, (Beyoğlu’ dur) İstanbul’dur. Her sokağında, her köşesinde bu eşsiz muazzam vakıf medeniyetimizin eserlerini o kadar tahribata rağmen bugün bile ayakta duran çok sayıda eserlerine sahip olmaktan dolayı büyük bir iftihar duyuyoruz.” dedi.

HEP BERABER ÇALIŞMAK VE GAYRET ETMEK MECBURİYETİNDEYİZ

Kurtulmuş, “Vakıflar bakımından önemli olan bir başka sorumluluğumuz da, vakıfları çağdaş dünyanın imkanlarını da göz önünde bulundurarak, ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak bir şekilde bugünün koşulları içerisinde güncellemek, yenilemek, 21-22. yüzyıl insanlarının önünde büyük bir insanlık hizmeti verebilecek hale getirebilmektir. Bunun için üniversitelerimiz, araştırma merkezlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız hep beraber çalışmak ve gayret etmek mecburiyetindeyiz. Ben açıkçası Yıldız Sarayı Vakfı’nın ve diğer benzer bütün vakıflarımızın önemli meselelerinden birisinin de bu iki alanda yoğunlaşmak olduğunu ifade etmek isterim.” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL’UN DEĞERLERİNİ TANITMAK HEPİMİZİN SORUMLULUĞUNDADIR

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da programda yaptığı selamlama konuşmasında, “Kadim bir medeniyet şehri olan İstanbul’un değerlerini bütün dünyaya tanıtmak hepimizin sorumluluğundadır. Beyoğlu’nda bir belediye başkanı olarak bize verilen sorumluluk tüm medeniyetlerin değerlerini bir arada yaşatabilmek. Farklı kültürlerin, farklı inançların, farlı yaşam tarzlarının burada var olabileceğini, özgürce bir yaşamın yüzlerce yıldır Beyoğlu’nda olduğu gibi, bundan sonra da yaşanabileceğini en güzel şekilde gösterebilmenin gayretinde olacağız. Bu iftar sofralarının kendi medeniyet değerlerimizi kuşanmamıza, başka kültür ve yaşam tarzlarını idrake ve hep birlikte yaşamaya vesile olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.