Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj Beyoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Veliaj’ı makamında ağırlayarak Beyoğlu’nda hayata geçirilen projeler hakkında bilgi veren Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız daha sonra misafirine Beyoğlu’nu gezdirdi.

Arnavutluk’un Başkenti Tiran’ın Belediye Başkanı Erion Veliaj Beyoğlu’na misafir oldu. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ı makamında ziyaret eden Veliaj, Beyoğlu’nda hayata geçirilen projeler hakkında bilgi aldı. İkili daha sonra meclis salonunda heyetleriyle birlikte toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Başkan Yıldız misafirine Beyoğlu’nu gezdirdi. Galata Kulesi’ni ve  Taksim Meydanı’nda devam eden Beyoğlu Sahaf Festivali’ni gezen Başkan Yıldız ile Başkan Veliaj, Tarlabaşı360 Proje Ofisi’ni de ziyaret etti.

BEYOĞLU KÜLTÜR, SANAT VE TARİH ŞEHRİ

Başkan Yıldız, Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj’u Beyoğlu’nda misafir etmekten büyük onur duyduğunu belirterek, “Beyoğlu 246 bin nüfusu ve yaklaşık bir milyon misafiriyle dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi. Gündelik hayatı çok sıcak yaşayan bir ilçemiz. Bir kültür, sanat ve tarih şehri. Burada tarihi, sanatı ve kültürü doya doya yaşama imkanınız olacak. İnşallah memnun kalacağınız bir misafirlik olur. Burada sizleri görmek, Türkiye ile Arnavutluk arasındaki tarihi bağları güçlendirecek olan ziyaretiniz inşallah bundan sonra da birliğimizin, beraberliğimizin ve dostluğumuzun devamına vesile olur” dedi.

HALKLARIMIZIN DOSTLUĞU VE KARDEŞLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Beyoğlu’nda birçok kez bulunduğunu ve tekrar Beyoğlu’nda olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj ise, “Beyoğlu’nda çocukluk hatıralarım bile var. Burada olmaktan büyük onur duyuyorum. Bizi burada ağırladığı için Sayın Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’a çok teşekkür ediyorum. Burada sizlerle olmak çok güzel. Umarım birlikte çok güzel işler yapacağız. Sizin cumhurbaşkanınızla bizim başbakanımız çok iyi arkadaşlar. Bizler de belediye başkanları olarak çok iyi arkadaşlarız ama halklarımızın dostluğu ve kardeşliği çok önemli. Benim eşimin annesi de Türk. Dolayısıyla milletlerimiz o kadar iç içe geçmiş ki, hepimiz kardeşiz.” şeklinde konuştu.