29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda tören düzenlendi.

Taksim Meydanı’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi. Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen törene, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

CUMHURİYET ANITINA ÇELENK BIRAKILDI

Törende çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşının ardından protokol tören alanından ayrılırken, siyasi parti temsilcileri ise çelenklerini bıraktı. Partililer ve vatandaşlar çelenklerin önünde bol bol fotoğraf çektirdi.

BAŞKAN YILDIZ’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız yayınladığı Cumhuriyet Bayramı mesajında, “Cumhuriyetimizin ilanının 96. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümü kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.