15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında çekilen fotoğrafları konu alan “15 Temmuz Milli Birlik Destanı” sergisi Taksim Meydanı’nda açıldı. Serginin açılışında konuşan Başkan Yıldız, Türk milletinin 15 Temmuz gecesi hainlere, bu topraklarda hiçbir ihanetin cezasız kalmayacağını bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Beyoğlu Belediyesi, 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3’üncü yıl dönümü dolayısıyla “15 Temmuz Milli Birlik Destanı” fotoğraf sergisi düzenledi. Taksim Meydanı’nda düzenlenen serginin açılışına Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, 15 Temmuz gazileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışın ardından Başkan Yıldız ve Vali Yardımcısı Gültekin gazilerle birlikte sergiyi dolaştı. Türk milletinin 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazdığı kahramanlık destanını anlatan serginin açılışına yağmurlu havaya rağmen vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

MİLLETİMİZ HİÇBİR İHANETİN CEZASIZ KALMAYACAĞINI BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

Serginin açılışında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Taksim Meydanı’ndayız. Beyoğlu Belediyesi olarak bugünü unutturmamak adına Beyoğlulu İstanbullu hemşehrilerimize bir fotoğraf sergisi ile hizmette bulunmak istedik. Şuanda binlerce İstanbullu burada açmış olduğumuz fotoğraf sergisini ziyaret ediyorlar. Açılışını yaptık Pazar günü itibariyle hizmete açıktı. Hain darbe girişimi bu millet bu topraklarda hainlere mutlaka bir cezanın verileceğini hiçbir ihanetin cezasız kalmayacağını bir kez daha gösterdi. Şunu gördük ki 15 Temmuz’da bu topraklarda 1071 Malazgirt, Çanakkale, fetih ruhu dimdik hayatta o gün gençlerimiz, yaşlılarımız, kadınlarımız hatta çocuklarımız destansı bir mücadeleyi hep birlikte tek millet olarak hangi siyasi görüşte olursa olsun ama tek millet olarak aynı toprağın çocukları olarak ezanlarına uzanan, bayraklarına uzanan eli hep birlikte kırıp hainlere gereken cezayı verdiler” dedi.

TAKSİMMEYDANI’NDAN HER GEÇTİĞİMDE AYNI DUYGULARI YAŞIYORUM

15 Temmuz gazisi Emre Sessiz ise,Taksim Meydanı’ndan her geçtiğinde aynı duyguları yaşadığını ifade ederek, “Anlatılmaz yaşanır derler ya biz o gün baldıran zehrini içmek için bu vatan uğruna canımızı vermekten çekinmeden eşimizi işimizi bırakarak Taksim Meydanı’na çıktık. Meydanlara halkımız döküldü. Bu tabii ki vatanımız içindi ecdadımız geçmişte ne yaptıysa bizde onu yapmak için çıktık. Cumhurbaşkanımız halkımızı sokağa davet etmeden önce zaten halkımız sokağa çıkmaya başlamıştı çağrıyla beraber akın akın sokağa dökülmeler başladı. Toplumca bu tepkimizi göstermeye çalıştık. Ben mesela Taksim Meydanı’ndan her geçtiğim zaman burada oturuyorum zaten aynı duyguları bir daha yaşıyorum. Kolay bir şey değil” şeklinde konuştu.