Beyoğlu’nda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadele eden sağlık çalışanları için hijyen tulumu üretimine başlandı.

Beyoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı canla başla mücadele eden sağlık çalışanları için seferber oldu. Sağlık çalışanlarının virüsten korunmalarını sağlamak amacıyla Beyoğlu İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hijyen tulumu üretimine başlandı. Gönüllü öğretmenlerden ve öğrencilerden oluşan bir ekip tarafından yapılan hijyen tulumu üretimi ile sağlık çalışanlarına destek olunuyor.

TÜM GÖNÜLLÜLERİMİZE EMEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Koronavirüs salgınına karşı mücadelede en zor görevin sağlık çalışanlarına düştüğünü belirterek, “İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gönüllü öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizden oluşan bir ekip Koronavirüs’e karşı ciddiyetle mücadele veren sağlık çalışanlarımız için tulum üretimine başladı. Tüm gönüllülerimize emekleri için teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum. Beyoğlu Belediyesi olarak her zaman yanlarındayız” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK VERMEK AMACIYLA TULUM DİKİYORUZ

Gönüllü öğretmenlerden Neslihan Bilge ise, “Koronavirüse karşı sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla tulum dikiyoruz. Gönüllü arkadaşlarla tam kadro çalışarak günde 70-80 tane tulum dikmeyi hedefliyoruz. Yaptığımız tulumlar su geçirmeyen ve nefes alabilen ürünlerdir. Biz de bu zor günlerde destek olabilmek adına çalışmalarımızı yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.