Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Vekili Dariusz Gumieniczek, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Vekili Dariusz Gumieniczek, Beyoğlu Belediyesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Başkonsolos Vekili Gumieniczek’ı makamında ağırladı. Görüşmede Türkiye ile Polonya arasındaki ilişkilerin köklü bir tarihe sahip olduğu vurgulanarak, ikili ilişkilerin daha da gelişmesine katkı sunmak amacıyla yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

İKİLİ İLİŞKİLERİN GELECEKTE DAHA DA GÜÇLENDİRİLMESİ TEMENNİ EDİLDİ
Türkiye’yi dost bir ülke olarak gördüklerini belirten Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Vekili Dariusz Gumieniczek, Polonya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin 600 yılı aşkın köklü bir tarihinin olduğunu ve bu ilişkilerin gelecekte daha da güçlenmesini temenni ettiğini söyledi.
Türkiye’nin Polonya’nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerden biri olması, NATO üyeliği ve diğer pek çok konularda Türkiye’nin Polonya’ya olan desteğinde bu köklü ilişkilerin etkisi olduğunu belirten Başkan Yıldız da, Türkiye’nin de Polonya’yı dost olarak gördüğünü ve Gumieniczek’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.