Kıymetli komşularımız,

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından Fetihtepe’de planlanan kentsel dönüşüm projesi iyi niyetli olmayan siyasi grupların elinde hak etmediği bir mecraya çekilmektedir. Vatandaşımızın güvenli konutlarda yaşaması, daha yeşil ve daha sağlıklı bir şehir hayatına kavuşması için yapılacak kentsel dönüşüm, hiçbir siyasi çıkar ve hırsa alet edilemez. Can güvenliğinin bu tarz siyasi hesaplarla istismarı, bütün komşularımızı huzursuz etmektedir.

Beyoğlu Belediyesi, projenin hazırlandığı ilk günden itibaren proje sahibi bakanlığımız ile hak sahibi vatandaşlarımız arasındaki bilgilendirmeyi sağlamaktadır. Bu amaçla Fetihtepe Mahallemizde Kentsel Dönüşüm Ofisi açılmıştır. Hak sahipleriyle yüz yüze görüşmeler yapılmakta, soruları cevaplanmakta, şikayetleri ve önerileri dinlenmektedir. Vatandaşlarımızın talepleri bakanlığımıza iletilmekte, bakanlığımızın planlaması da komşularımızla paylaşılmaktadır.

Belediye Meclis Üyelerimiz, ofisi ziyaret edemeyen komşularımızı üç gündür evlerinde ziyaret etmekte, projeyi anlatmakta ve talepleri dinlemektedir. Yapılan bu çalışmayı, tamamen farklı bir algıyla lanse etmeye çalışan organize kötülük, nihayet bir iftirayı da dolaşıma sokmuştur. Sokakta çıkan bir kavgada birbirleriyle tartışan iki grup içinde her hangi bir Belediye Meclis Üyemiz, Beyoğlu Belediyesi Çalışanı veya Beyoğlu Belediyesi ile bağı bulunan hiç kimse yoktur.

Beyoğlu’nu Dinliyoruz, Birlikte Yönetiyoruz düşüncesiyle her gün sokakta, semt pazarlarında, esnaf ziyaretlerinde komşularımızla yapılan görüşmeler, bu kez kentsel dönüşüm odaklı yapılmaktadır. Tek bir vatandaşımızın tehdit edilmesi söz konusu olmayıp, aksine organize küçük gruplar tarafından belediye çalışanlarımız ve meclis üyelerimiz tehdit edilmekte, sözlü tacize uğramaktadır. Vatandaşımızın taleplerini dinlemeye devam ederken, komşularımızı huzursuz eden bu küçük azınlığın projenin önüne geçmesine izin verilmeyecek, ne kadar taşkınlık yapsalar da projenin başarısına gölge düşüremeyeceklerdir.

Organize kötülüğün siyasi hırs uğruna yaydığı YALAN iddialara karşı tekrar bilgilendirmekte fayda görüyoruz ki;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın Fetihtepe’de yapacağı kentsel dönüşüm projesinde, hak sahibi adedi kadar konut üretilecek olup 1 tane bile fazladan konut üretimi olmayacaktır. Dolayısıyla ortaya bir rant çıkmayacaktır.

Fetihtepe’de hak sahibi olan hiçbir vatandaşımız Fetihtepe’den gönderilmeyecektir. Konut alanının küçülmesi başka şahıslara rant sağlama amaçlı olmayıp okul, sağlık ocağı, park, yeşil alan, spor tesisleri gibi alanların yapımı için zorunluluktur.

Her şey daha güvenli, daha yeşil, daha huzurlu bir Fetihtepe, Okmeydanı ve Beyoğlu için.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.