Milli mücadele için ilk adımın atıldığı Beyoğlu Galata Rıhtımı’nda düzenlenen “Vatan ve Ramazan” temalı iftar programında buluşan öğrenciler, iftarın ardından gemi ile Samsun’a uğurladı.

Gencecik öğrencileriyle Milli Mücadeleye katılarak adlarını tarihe yazdıran okullarda eğitim gören öğrenciler Beyoğlu’nda buluştu. Milli Mücadelenin 100. Yılı dolayısıyla, Milli mücadele için ilk adımın atıldığı yer olan Beyoğlu Galata Rıhtımı’nda  “Vatan ve Ramazan” temalı iftar programı düzenlendi. Beyoğlu Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen programa; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan da katıldı.

BAKAN KASAPOĞLU VE BAŞKAN YILDIZ ÖĞRENCİLERİ SAMSUN’A UĞURLADI

Hep birlikte iftar yapan öğrenciler daha sonra alanda açılan ve Milli Mücadele’nin ruhunu yansıtan resimlerden oluşan ‘Milli Mücadele İlk Adım’ sergisini gezdi. Programın ardından Bakan Kasapoğlu ve Başkan Yıldız, gencecik öğrencileriyle Milli Mücadeleye katılarak adlarını tarihe yazdıran Galatasaray Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Kayseri Taş Mektep ve Tokat Gazi Osman Paşa Lisesi öğrencilerinden oluşan heyeti Sarayburnu Limanı’ndan gemi ile Samsun’a uğurladı. Öğrenciler 19 Mayıs Pazar günü Samsun’da düzenlenecek 19 Mayıs kutlamalarına katılacak.