Beyoğlu’nda ailede yaşanan ve yaşaması muhtemel iletişimsel sorunların çözümü noktasında vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen “Mutlu Aile Mutlu Gelecek Okulu”nda eğitimler online olarak devam ediyor.

Beyoğlu Belediyesi tarafından vatandaşları, aile içi yaşadığı ve yaşaması muhtemel iletişimsel sorunların çözümü noktasında bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen “Mutlu Aile Mutlu Gelecek Okulu” online olarak devam ediyor. BESMEK (Beyoğlu Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) kapsamında verilen dersler 4 haftalık periyotlar halinde gerçekleştiriliyor. Sisteme kayıt yaptıran vatandaşlar evlerinden eğitimlere online olarak herhangi bir ücret edemeksizin katılabiliyor.

AİLE İÇİ İLETİŞİMSEL SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA BİLGİLENDİRİLİYOR

Kursiyer Beyoğlu web sitesi üzerinden yayınlanan seminerlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitim Programı Formatörü, Psikolog Şengül Yiğit katılımcıları; ‘Ailede Duygusal Zeka, Evlilik Okulu, Ailede Bütçe Yönetimi, Evlilik Çatışmasına Sebep Olan Faktörler ve Çözüm Yolları, Kadın Erkek Ailede Mahrem Hayat ve Aile İçi İletişimin Temel Unsurları’ başlıklı konular hakkında bilgilendiriyor.