Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nda 53 kiloda U23 Kadınlar Dünya üçüncüsü olan milli sporcumuz Zeynep Yetgil, Başkan Yıldız’ı ziyaret etti. Milli sporcumuzu tebrik eden Başkan Yıldız, başarılarının devamını diledi.

Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirildi. Lodovika Spor Arenası’nda düzenlenen Şampiyonada Kadınlarda ülkemizi temsil eden Beyoğlu Belediyesi Spor Kulübü (Beyspor) milli sporcumuz Zeynep Yetgil, 53 kiloda U23 Kadınlar Dünya üçüncüsü oldu. Büyük bir başarıya imza arayan milli sporcumuz Zeynep Yetgil, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ı ziyaret etti. Başkan Yıldız milli sporcumuzu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

GALİBİYETİNİ ASKER SELAMIYLA TAÇLANDIRDI

53 kiloda mindere çıkan Zeynep Yetgil ilk turda Ramos Aquina’yı sayı tuşuyla geçmeyi başardı. Daha sonra Avrupa 3’üncüsü ve son Askeri Olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan Rumen Suzanna Georgiana Seicariu’yu yenerek yarı finale yükselen Milli güreşçi, yarı finalde Hintli rakibi Pooja Gehlot karşısında gösterdiği iyi mücadeleye rağmen bir sonraki tura geçemedi. Üçüncülük müsabakasında bronz madalya için Rus güreşçi Ekaterina Veebina ile mindere çıkan Milli sporcumuz mücadeleyi 5-2 kazanarak 53 kiloda U23 Kadınlar Dünya üçüncüsü oldu. Minderde galibiyet sevincini yaşayan Milli güreşçimiz Mehmetçiğimize asker selamı göndermeyi de unutmadı.