Libya İstanbul Başkonsolosu Fathi A. B. Sherif, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’a nezaket ziyaretinde bulundu. Görüşmede, turizm ve ticaret alanları başta olmak üzere bir çok alanda yapılabilecek işbirlikleri değerlendirildi.

İstanbul’da 2. Dönem göreve başlayan Libya Devleti İstanbul Başkonsolosu Fathi A. B. Sherif, Beyoğlu Belediyesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Başkonsolos Sherif’i makamında ağırladı. Görüşmede, Türkiye ile Libya ilişkilerinin daha da gelişmesine katkı sunmak amacıyla yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

TURİZM VE TİCARET İLİŞKİLERİ DAHA DA GELİŞTİRİLECEK
Libya Devleti İstanbul Başkonsolosu Fathi A. B. Sherif, tarihi çok eskilere dayanan Türkiye-Libya ilişkilerinin daha da gelişmesine katkıda bulunmaya devam ettiği için çok memnun olduğunu ifade etti. Bu kapsamda Beyoğlu ile Libya’dan bir şehirle kardeş şehir anlaşması imzalanması konusunda çok istekli olduklarını da dile getirdi. Başkan Yıldız da, kardeş şehir anlaşması imzalanması konusunda şehirlerin birbirine benzerliklerini esas aldıklarını ve bu çerçevede Libya’dan bir şehirle kardeş şehir anlaşması imzalanmasına çok olumlu bakıldığını söyledi. Görüşmede, Turizm ve ticaret alanlarında ilişkilerin geliştirilmesi konusunda da mutabık kalındı.