Beyoğlu Belediyesi’nin 15 yıldır aralıksız olarak düzenlediği Kefken Çevre Yaz Kampı, 16. sezonuna kapılarını açtı. Kampın ilk misafirleri, Kasımpaşa İskelesi önünde düzenlenen törenin ardından otobüslerle Kefken’e uğurlandı.

Her yıl binlerce öğrenciyi ve günübirlik ziyaretçiyi ağırlayan Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre Yaz Kampı, 16. sezona kapılarını açtı. Kampın ilk misafirleri Kasımpaşa İskelesi önünde düzenlenen törenin ardından otobüslerle Kefken’e uğurlandı. 300 kişilik öğrenci grubu bir hafta boyunca sanatsal ve sportif branşlara katılarak hem eğlenecek hem de öğrenecek. 12-18 yaş arasındaki öğrencilerden sivil toplum kuruluşlarına, engelli vatandaşlardan şehir dışından gelecek olan öğrencilere kadar binlerce misafiri ağırlayacak kamp, 2 Eylül’e kadar devam edecek.

EĞİTİMLE EĞLENCE BİR ARADA

Her hafta farklı öğrenci gruplarını ağırlayacak olan kapta öğrencilere; futbol, basketbol, voleybol, geleneksel çocuk oyunları, okçuluk, satranç, yüzme ve masa tenisi olmak üzere 8 farklı sportif branşta eğitimler verilecek. Yeşilay eğitimleri ile de öğrenciler madde ve teknoloji bağımlılığı üzerine atölye çalışmaları gerçekleştirecekler.  Aynı zamanda tüm öğrencilerin katılacağı değerler eğitimi branşı ile manevi değerlerimiz üzerine eğitimler düzenleyerek aidiyet duygusu yüksek ve ülkesine bağlı gençler yetiştirmesi hedefleniyor.

KEFKEN KAMPI YENİ MİSAFİRLERİNİ BEKLİYOR

Beyoğlu’nun, deniz ile ormanın, mavi ile yeşilin birleştiği yerdeki en güzel mahallesi Kefken Kampı, yaz boyunca öğrencilerini ve günübirlik ziyaretçilerini ağırlıyor. Kampa katılmak isteyen Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde ikamet eden ya da okuyan 12-18 yaş aralığındaki öğrenciler, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezimizden alacakları formu, aileleri ile birlikte doldurarak başvuru yapabiliyor. Şehir hayatından günübirlik de olsa uzaklaşmak isteyen yetişkinler için de Kefken Çevre Yaz Kampı, yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kampı tanıma fırsatı bulan yetişkinler bir günlüğüne de olsa temiz hava ve denizden faydalanabiliyor. Kampı günübirlik ziyaret etmek isteyen vatandaşlar ise Beyoğlu Belediyesi’nin 444 0 160 numaralı iletişim merkezini arayarak kayıt yaptırabiliyor.