Dünyada hayatın 7/24 devam ettiği sayılı mekanlardan birisi olan İstiklal Caddesi, yapılan ışıklandırma çalışmasıyla birlikte yeni yılda ışıl ışıl olacak.

Beyoğlu Belediyesi yeni yıla sayılı günler kala İstanbul’un cazibe Merkezi İstiklal Caddesi’nde ışıklandırma çalışması başlattı. İstiklal Caddesi’ne yeni bir ivme kazandıran çalışma kapsamında Tünel Meydanı ile Taksim Meydanı arasındaki bölüm çeşitli renk ve güçlerde led süslemelerle bezendi. Çalışmayla birlikte her gün yaklaşık 2 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan İstiklal Caddesi yeni yılda ışıl ışıl olacak.

ZİYARETÇİLERİNE UNUTULMAZ BİR GÖRSEL ŞOV SUNACAK

Işıklandırma çalışması ile İstiklal Caddesi’ne belirli aralıklarla 64 adet asma germe cadde motifi monte edildi. Dünyada hayatın 7/24 devam ettiği sayılı mekanlardan birisi olan cadde, yeni ışıklandırma çalışmasıyla birlikte daha da canlanacak. Sunduğu görsel şovla ziyaretçi sayısını artırarak olan İstiklal Caddesi’ndeki hareketlilik esnafın da yüzünü güldürecek.

İSTİKLAL CADDESİ YENİ YILDA CAZİBESİNİ DAHA DA ARTIRACAK

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İstiklal Caddesi’nin yeni yılla birlikte cazibesini daha da artıracağını belirterek, “Esnafımızı her açıdan desteklemeye devam ediyoruz. Yeni yılda İstiklal Caddesinde bulunan tüm esnafımızı memnun edecek ışıklandırma çalışmasını gerçekleştirdik. Her yıl yenilenen bu süslemelerle esnafımızın ihtiyacı giderilmiş olup, gelen ziyaretçilerimize de görsel şölen sunmuş oluyoruz. Beyoğlu, kültür, turizm ve eğlencenin merkezi olmaya devam edecektir. Bizimde bu konuda çalışmalarımız artarak sürecektir” dedi