İstanbul Valiliği tarafından Beyoğlu Belediyesi personeline, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) portalı eğitimi verildi.

Beyoğlu Belediyesi Halkla İlişkiler ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde İstanbul Valiliği tarafından, Beyoğlu Belediyesinde CİMER Cevap Onay Yetkilisi, Koordinatör ve Kullanıcı olarak görevlendirilen personele CİMER portalı eğitimi verdi. Beyoğlu Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen programda, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) İstanbul Genel Koordinatörü Kürşad Hamza Öner, CİMER koordinatörlerine ve kullanıcılarına, CİMER sisteminin işleyişi, kullanımı, öneri ve şikayetlerin hızlı sürede cevaplandırılması ve çözülmesine yönelik bilgi verdi.

TALEP, ÖNERİ VE ŞİKÂYETLER DAHA HIZLI ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK

CİMER üzerinden Beyoğlu Belediyesi’ne gelen talep, öneri ve şikâyetlerin hızlı sürede cevaplandırılması ve çözülmesi için yapılan eğitimde CİMER portalı hakkında uygulamalı olarak bilgiler verilirken, ayrıca 3071 sayılı Dilekçe Hakkı Kanunu, 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile vatandaş başvurularına ilişkin Cumhurbaşkanlığı’nın 11 Ekim 2018 tarih ve 2018/13 sayılı Genelgesi, hakkında CİMER koordinatörleri ve kullanıcılarına bilgiler aktarıldı.