Hasta hayvanların tedavisinde kullanılan ilaçlı mamalar üreten Mopsan firması, Beyoğlu Belediyesi Hayvan Barınağı’na 1.5 ton Virbac marka özel diyetetik ilaçlı mama bağışında bulundu.

Hasta hayvanların tedavisinde kullanılan ilaçlı mamalar üreten Mopsan Veteriner Ürünleri firması, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Beyoğlu Belediyesi Hayvan Barınağı’na mama bağışında bulundu. 750 kg kedi, 750 kg da köpek maması olmak üzere toplamda 1.5 ton olan Virbac marka özel diyetetik mamalar, Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne teslim edildi. Sağlıklı hayvanların yemesinde de bir problem teşkil etmeyen ilaçlı mamalar, özellikle Mobilite, Eklem, Karaciğer, Böbrek Yetersizliği ve İdrar Yolu Rahatsızlığı çeken sevimli dostlarımızın tedavilerinde kullanılıyor.

BAĞIŞLAR DEVAM EDECEK

Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Metin Topcan, bağışlanan mamaların hayvanlarda görünen birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığını belirterek, “Mopsan firması, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında barınağımızdaki hayvanlarımızın tedavisine yardımcı olmak amacıyla çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan mamalar bağışladılar. Firma ayrıca, mama bağışının devam edeceğine dair de bize yine söz verdi. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

BURADAKİ HAYVANLARIN TEDAVİSİNE YARDIMCI OLMAK İSTEDİK
Mopsan Yetkilisi Oğuzhan Arattan da, Sosyal Sorumlulukta bir farkındalık yaratmak istediklerini ifade ederek, “Belediyelerimizin barınaklarında bulunan yaşlı, engelli ve aynı zamanda çeşitli rahatsızlıkları olan hayvanların tedavisine yardımcı olmak istedik. Beyoğlu Belediyesi’nin yapmış olduğu faaliyetler göz önüne alındığında zaten bizim de seçtiğimiz belediyelerin başında geliyordu. Burada hayvanlar hem mutlu, hem huzurlu hem de keyifli. Burada bu hayvanların alınıp müşahede altında tedavisi yapıldıktan sonra sahiplendirilmesi gibi bir durum var. Bu da bizim burayı tercih etme sebeplerimizin başında geliyor. Biz de buradaki hayvanların tedavisine yardımcı olmak istedik.” şeklinde konuştu.