Gençler Beyoğlu belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Beyoğlu Milli Teknoloji Buluşmaları’nda bir araya geldi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, gençlere yerli ve milli teknoloji üretiminin önemini anlattı.

Beyoğlu’nda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ‘Beyoğlu Milli Teknoloji Buluşmaları’ konferansı düzenlendi. Beyoğlu Belediyesi ile Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı işbirliğinde Cvk Park Otel Gümüşsuyu’nda gerçekleştirilen buluşmaya gençler yoğun ilgi gösterdi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, gençlere yerli ve milli teknoloji üretiminin önemini anlattı. Bayraktar, sunumunun ardından gençlerin sorularını yanıtladı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın da katıldığı konferansın ardından gençler hep birlikte iftar yaptı.

GENÇLERLE TEKNOLOJİYİ, BİLİMİ, İNOVASYONU, YAPAY ZEKAYI KONUŞTUK

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız programın ardından yaptığı açıklamada, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının milli mücadeleyi yüz yıl önce Beyoğlu Galata Rıhtımı’ndan başlattıklarını belirterek, “Yüz yıl sonra bu toprağın çocukları 19 Mayıs gençlik ve spor bayramında bir aradalar ve geleceğe umutla bakıyorlar. Biz de gençlik bayramında İHA’larla, SİHA’larla yerli ve milli bir duruş sergileyen, tüm toplumun tanıdığı Selçuk Bayraktar’ı, gençlerimizle yerli ve milli teknoloji üzerine, teknoloji üreten Türkiye üzerine geleceği konuşmak üzere bir araya getirdik. Teknolojiyi, bilimi, inovasyonu, yapay zekayı, kısacası teknoloji üzerine her şeyi konuştuk. Ardından gençlerimizle iftar yaptık. Bugün gençlerin bayramı. Bizlerde onların ufkunu açan Selçuk Bayraktar ile buluşturmuş olduk. Güzel bir program oldu. Bütün gençlere katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum ve bayramlarını tebrik ediyorum.” dedi.

GENÇ KARDEŞLERİMİZİN GÖZLERİNDEKİ O PARILTIYI GÖRMEK BENİ ÇOK MUTLU ETTİ

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ise, 19 Mayıs’ta gençlerle bir araya gelmenin kendisi için ayrı bir onur ve gurur olduğunu belirterek, “Başkanımız gençlerle Milli Teknoloji Buluşmaları’nda bir araya gelmek için davet ettiğinde ben bunu büyük bir sevinçle kabul ettim. Bugün buradaki genç kardeşlerimizle yaptığımız sohbette açıkçası ben geleceğe dair yeniden umutlandım. Çünkü sunumda biz kendi hikayemiz üzerinden, yani Baykar’daki milli insansız hava araçlarımızın, milli SİHA’larımızın hikayesi üzerinden ve sonrasında devam eden Türkiye Teknoloji Takımı Vakfımızla gerçekleştirmeye çalıştığımız Milli Teknoloji Hamlesi anlamında toplumda bu alana ciddi bir ilgi olduğunu görmek, genç kardeşlerimizde ciddi bir yatkınlık görmek, gözlerindeki o parıltıyı görmek beni çok mutlu etti. Bu anlamda organizasyonda emeği geçen Beyoğlu Belediye Başkanımıza, vakfımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.