‘Seyyah Beyoğlu’ Kültür Gezileri kapsamında Beyoğlu’nun tarihi, kültürel ve dini mekânlar ile müzelerini gezen öğrenciler Başkan Yıldız’ı ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Beyoğlu Belediyesi tarafından tarihi ve kültürel mirasına duyarlı gençler yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Seyyah Beyoğlu’ Kültür Gezileri bu yıl da devam ediyor. Hafta içi her farklı öğrenci gruplarının katılımı ile gerçekleştirile gezinin bugünkü konukları Güner Akın Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri oldu. Rehberler eşliğinde Beyoğlu’nun tarihi, kültürel ve dini mekânlar ile müzelerini gezen öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi. Gezinin ardından Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ı ziyaret eden öğrenciler kendilerine bu imkanı sunduğu için teşekkür ettiler. Misafirleriyle yakından ilgilenen Başkan Yıldız da öğrencilerle Beyoğlu’nun tarihi ve kültürü üzerine hoş bir sohbet gerçekleştirdi.

GENÇLER KENTİ ANLAMA VE TANIMA BECERİSİ KAZANIYOR

Kültür Gezisi’ne katılan öğrenciler bir taraftan Beyoğlu ruhunu kavrarken bir taraftan da bir kenti gezme, anlama ve tanıma becerisini kazanmış oluyor. Gezinin durakları arasında “Dolmabahçe Camii, Miniatürk, Galata Kulesi, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Koç Müzesi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, Osmanlı Arşivleri Müzesi, Turabibaba Kütüphanesi, Aynalıkavak Kasrı, Neva Şalom Sinagogu, Saint Antuan Katolik Kilisesi, Türker İnanoğlu Sinema Tiyatro Müzesi, İstiklal Caddesi, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi bulunuyor.