Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Seyyah Beyoğlu’ Kültür Gezileri’ne katılarak ilçenin tarihi mekanlarını gezen Beyoğlu Ortaokulu öğrencileri, gezinin ardından Başkan Yıldız’ı ziyaret ettiler.

Beyoğlu Belediyesi tarafından tarihi ve kültürel mirasına duyarlı gençler yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Seyyah Beyoğlu’ Kültür Gezileri devam ediyor. Hafta içi hergün farklı öğrenci gruplarının katılımı ile gerçekleştirile gezinin bugünkü konukları Beyoğlu Ortaokulu öğrencileri oldu. Rehberler eşliğinde Beyoğlu’nun tarihi, kültürel ve dini mekanlar ile müzelerini gezen öğrenciler daha sonra Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ı ziyaret etti. Başkan Yıldız ile makamında bir araya gelen öğrenciler kendilerine bu imkanı sunduğu için Başkan Yıldız’a teşekkür ettiler. Misafirleriyle yakından ilgilenen Başkan Yıldız, öğrencilerle sohbet ederek eğitim hayatlarında başarılar diledi.

BEYOĞLU’NUN TARİHİ MEKANLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

‘Seyyah Beyoğlu’ Kültür Gezileri’ne katılan öğrenciler, bir yandan Beyoğlu ruhunu kavrarken bir taraftan da bir kenti gezme, anlama ve tanıma becerisini kazanıyor. Öğrencileri tarihte kısa bir yolculuğa çıkaran gezinin durakları arasında “Dolmabahçe Camii, Miniatürk, Galata Kulesi, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Koç Müzesi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, Osmanlı Arşivleri Müzesi, Turabibaba Kütüphanesi, Aynalıkavak Kasrı, Neva Şalom Sinagogu, Saint Antuan Katolik Kilisesi, Türker İnanoğlu Sinema Tiyatro Müzesi, İstiklal Caddesi, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi bulunuyor.