Beyoğlu’nda “Anneler Günü”ne özel olarak düzenlenen etkinlikte, şehit anneleri ile Türkiye’nin 81 ilinden sosyal medya aracılığıyla gönderilen annelerin fotoğrafları Galata Kulesi’ne yansıtıldı.

Beyoğlu Belediyesi, 9 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla Beyoğlu’nun simgesi Galata Kulesi’nde özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Akşam saat 20.23’te başlayan etkinlikte; Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Hanım’ın, Beyoğlu’ndaki şehit annelerinin fotoğrafları ile sosyal medyada #BeyoğlundaAnnelerGünü etiketiyle paylaşılan annelerin fotoğrafları Galata Kulesi’ne yansıtıldı. Etkinlikte çocukları terör örgütü tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül ile terör örgütü tarafından dağa kaçırılan çocuklarını kurtarmak için mücadele eden Diyarbakır Annelerinin video mesajına da yer verildi. Duydu dolu anların yaşandığı etkinlik Beyoğlu Belediyesi’nin youtube kanalından da canlı olarak yayınlandı.

ANNE BİZİM İÇİN VATANDIR
Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız etkinlikte yaptığı açıklamasında annelerin bizim medeniyetimizde kutsal olduğunu belirterek,“Bugün Dünya Anneler Günü. Bu vesileyle biz de annelerimizin fotoğraflarını Galata Kule’mize yansıtacağız. Bizim medeniyet anlayışımızda anne çok kutsaldır. Anne bizim için vatandır. Annelerimiz her zorluğa karşı sağlam durur. Geçen 23 Nisan’da nasıl onların çocuklarının bayramlarını burada kutladıysak şimdi de annelerininkini kutluyoruz” dedi.

TÜM ANNELERİMİZİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Başkan Yıldız, “Şehitlerimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın annesinin görüntüleri de Galata Kulemizde yer alacak. Hayatının baharında oğlunu şehit veren Eren Bülbül’ün annesi, Ayşe annemizle görüştüğümüzde bize, Eren’in Anneler Günü’nde ona dağdan bayırdan çiçekler topladığını söyledi. Biz de bu hatıraları yad etmek istiyoruz. Ayrıca görüntüler arasında çocuklarına hasret olan Diyarbakırlı anneler de olacak. Bugün bizim için çok anlamlı. Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.