Beyoğlu Belediyesi, Semt Konakları’nda açtığı spor okullarına katılan ancak virüs tehdidi nedeniyle evlerinden çıkmayan kursiyerlerini unutmadı. Semt Konaklarındaki step tahtası, pilates topu ve mat gibi spor malzemeleri geçici süreliğine talepte bulunan vatandaşların evlerine dağıtıldı.

Beyoğlu’nda, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yapılan ‘Evde Kal’ çağrısı nedeniyle evlerinden çıkmayan vatandaşlara sağlıklarını korumak amacıyla spor malzemeleri dağıtıldı. Beyoğlu Belediyesi, Semt Konakları’nda açtığı spor okullarına katılan ancak virüs tehdidi nedeniyle evlerinden çıkmayan kursiyerlerini unutmadı. Semt Konaklarındaki step tahtası, pilates topu ve mat gibi vatandaşların evlerinde kullanabilecekleri spor malzemeleri geçici süreliğine talepte bulunan vatandaşlara dağıtıldı. Spor malzemelerini vatandaşların evlerine kadar götürerek teslim eden belediye ekipleri ayrıca sosyal mesafe kuralına uyarak vatandaşlara aldıkları malzemelerle yapabilecekleri çeşitli spor hareketlerini de gösterdi. Belediyenin bu hizmeti vatandaşlar tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

BEYOĞLU BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

3-4 haftadır spor yapamadığı için yataktan kalkarken zorlandığını ancak gelen malzemelerle spor yapıp rahatlayacağını ifade eden Nesrin Yücetaş, “ Evde sürekli hareketsizdik. Normalde haftanın iki günü spor yapıyorduk. Ondan şu anda mustaribiz. Evimizde böyle bir imkan sağladığı için Beyoğlu Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Hocalarımıza çok teşekkür ederiz. İnşallah bir an önce şu virüs ülkemizi terk eder. Bütün dünyayı terk eder. Herkesin normal hayatına devam etmesini yüce Allah’tan diliyorum. Bende boyun fıtığı, bel fıtığı var. 3-4 haftadır spor yapamadığım için yataktan kalkarken bayağı zorlanıyordum. Şimdi evde yaparak çok rahat edeceğim“ diye konuştu.

BELEDİYEMİZ BİZLERE EVDE SPOR YAPMA İMKANI SUNDU

Gelen spor malzemeleriyle spor için motive olacağını belirten iki çocuk annesi Yeliz İnce, “ Bu sıkıntılı günlerde evde de spora devam edilebilir. Böyle bir imkan sunmuş belediyemiz. Hocalarımız da bize getirmiş. Çok teşekkür ediyorum. Zaten evde yapıyordum ama bunlarla daha motive olacağım. Bütün aletlerim elimde olmuş olacak. Step tahtam yoktu, matım yoktu. Topum vardı sadece. Evde kendim yapmaya çalışıyordum. Şimdi daha iyi. Çocuğum bile motive oldu. O bile sevindi mutlu oldu“ dedi.

EVDE KAL SPORLA SAĞLIKLI KAL

Şu anda 50 kursiyere malzeme dağıtımı yapıldığını ve dağıtımın devam edeceğini söyleyen Beyoğlu Belediyesi Bayan Sporları Koordinatörü Esin Eskicioğlu, “Daha önce biz üyelerimle salonlarımızda bu sporu yapıyorduk. Birçok hareketi zaten biliyorlar. Burada da onlara küçük küçük yaptığımız hareketleri tekrar ettik. Bundan sonra getirdiğimiz malzemelerle haftanın en az 3 günü evlerinde yarım saat olmak üzere spor yapmaya devam edecekler. Malzemelerimiz dezenfekte edilip getirildi. Bu konuda hiçbir sıkıntımız yok. Bu hizmeti salonlarımıza gelen bayanlarımıza sunduk. Şu ana kadar 50 kursiyerimize malzeme dağıtımı yaptık. Bunu daha da devam ettireceğiz ileri ki günlerde. Evde kaldığımız bu süreçte spor yapmaya devam edelim. ‘Evde kal sporla sağlıklı kal’ diyoruz“ şeklinde konuştu.