Dünyaca ünlü markaları ve tasarımcıları Beyoğlu’nda buluşturan Maıson Françaıse Back to Home (Ev Dekorasyonu) etkinliği başladı. Etkinliğin açılışına katılan Başkan Yıldız, özel olarak dekore edilen nostaljik tramvayla istiklal Caddesi’nde tur attı.

Beyoğlu Belediyesi’nin himayesinde Tomtom Sokakta düzenlenen Maıson Françaıse Back to Home (Ev Dekorasyonu) etkinliği başladı. Dünyaca ünlü birbirinden değerli markaları ve tasarımcıları Beyoğlu’nda buluşturan etkinliğin açılışı, tasarımcılar tarafından dekore edilen tarihi nostaljik tramvayın İstiklal Caddesinde gerçekleştirdiği özel seferle yapıldı. Etkinliğin açılışına katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız dekore edilen nostaljik tramvayla kısa bir tur attıktan sonra Tomtom Designhood’u gezerek tasarımcıların özel dekorasyonlarını inceledi.

“BEYOĞLU SANATIN VE KÜLTÜRÜN MERKEZİ”

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, etkinliğin Beyoğlu açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, “Şuanda tarihi tramvayımızda dekorasyon, iç mimari, ev süslemesi konusunda bir çalışma yapıldı. Bizler de birazdan Tomtom Mahallemize geçeceğiz ve orada da bir açılışı gerçekleştireceğiz. Medeniyetimiz her şeyden önce zarafete, inceliğe, tezyinata önem veren bir anlayış. Beyoğlu sanatın ve kültürün merkezi ve burada dizaynurt grubu ile beraber bu farkındalığı oluşturmak, ve insanlara o iç dizaynın, evin içerisindeki dizaynın, süslemenin insan ruhuna olan etkisini ve pozitif yöndeki katkısına bir katkı sunmak istedik. Bu anlamda bir festival düzenledik ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“EVE DÖNÜŞ TEMALI”

Tomtom Dizaynurt’un Kurucusu Hakan Kodal ise, “Bugün Back to home başlıyor. Beyoğlu Belediyesi’nin himayesinde organize edilen bir Back to home. Eve dönüş temalı. Tamamı ile iç tasarım, mimari dekorasyon üzerine kurulu bir festival. Dört gün botunca Tomtom Mahallesinde, Tomtom Dizaynut’ta yapılıyor olacak. Birbirinden farklı markalar, tasarımcılar bu dört gün boyunca ziyaretçileri ağırlıyor olacak” ifadelerini kullandı.

EV DEKORASYONUNA DAİR HER ŞEY BU ETKİNLİKTE!

Tasarım, moda ve sanat odaklı etkinlikleriyle tasarım mahallesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Tomtom Designhood tarafından Maison Française işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte; iç mimari, dekorasyon, mobilya, aksesuar ve teknoloji markaları ikinci kez bir araya getirildi. Dört gün sürecek etkinlikte ziyaretçiler yeni keşifler, alışveriş imkanı ve sektörün önde gelen isimlerinden oluşturulan etkinlik takvimiyle uluslararası platformda bir deneyim yaşama imkanı bulacak.