Taksim Meydanı’nda kurulan gönül sofralarında engelli vatandaşlarla ve aileleriyle birlikte iftar yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Beyoğlu’nda engel tanımıyoruz. Onların gözündeki umudu ve geleceğe olan inançlarını o samimiyetleri görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

11 ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle birlikte her akşam ilçenin farklı noktalarında iftar sofraları kuran Beyoğlu Belediyesi’nin bu seferki misafirleri engelli vatandaşlar ve aileleri oldu. Taksim Meydanı’nda kurulan Gönül Sofralarında bir araya gelen engelli vatandaşlar ve aileleri hep birlikte iftar yaptı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da iftar programına katılarak misafirleriyle yakından ilgilendi. Renkli görüntülere sahne olan gecede, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü Engelliler Gösteri Sanatları Topluluğu verdiği konserle katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı. Başkan Yıldız da sahneye çıkarak engelli sanatçılarla birlikte türkü söyledi.

“BEYOĞLU’NDA ENGEL TANIMIYORUZ”

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Engelliler Haftası münasebetiyle engellilerle bir araya geldiklerini belirterek, “Mübarek ramazan ayındayız. Engelliler haftası gibi bir hafta var ama bizim için her gün bu önemli. Kardeşlerimizle bir araya geliyoruz. Engelliler haftası hem onlara böyle bir imkan sunmak hem de Taksim Meydanı’nda Cumhurbaşkanımızla aynı mekanda birlikte iftar yapmıştık. Engelli bir dünya rekoru kıran engelli bir sporcumuz vardı. Ama bugün tamamen engelliler ve aileleri burada. Sahnede de engelliler ve Down sendromlu çocuklar bir müzik icra ediyorlar. Çok güzel bir ortam. Beyoğlu’nda engel tanımıyoruz. Onların gözündeki umudu ve geleceğe olan inançlarını o samimiyetleri görmek bizi mutlu ediyor. Ramazanla birleşince duygular daha da artıyor. Beyoğlu Belediyesi ile engellerimizle, engelli kardeşlerimizin yaptığı müzik organizasyonuyla beraber olmaktan çok mutlu ve huzurluyuz” dedi.

“BELEDİYEMİZİN HER SENE VERDİĞİ İFTAR MÜKEMMEL”

İftar programına katılan vatandaşlardan Orhan Teker, programın atmosferinin güzel olduğunu söyleyerek “Atmosfer güzel. Manevi duygularımız had safhada. Belediyemiz her sene geleneksel olarak engellilerimize verdiği bu iftar mükemmel. Engellilerle beraber olmak, onlarla aynı havayı teneffüs etmek güzel bir şey. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HEP BİRLİKTE GÜZEL BİR ENERJİ DOLUYOR”

İftara katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Ahmet Özkan da, “Bu anda burada bulunmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Engelli arkadaşlarımızla birlikte gönül sofrasındayız. Değişiklik olsun diye zaman zaman programlara katılıyoruz. Engelli arkadaşlarla birlikte olmak daha değişik bir duygudur. Hep birlikte güzel bir enerji doluyor burada. Birbirimizi anlıyoruz” şeklinde konuştu.

“İLK İFTARA GELİŞİM, ÇOK MUTLUYUM”

İlk iftara gelişi olduğunu söyleyen Büşra Çetresli ise, “İlk iftara gelişim. Çok mutluyum. Annem ve arkadaşlarımla birlikte geldim. Böyle kalabalıkta iftar açacağız. Çok teşekkür ederiz Başkanımız Ali Haydar Yıldız beyefendiye. Engellerin kaldırılmasını ve engelsiz yerlerin oluşmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.