23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Beyoğlu’nda çocuklara özel düzenlenen Tasarım Şenliği ile kutlandı. Şişhane Meydanı’na kurulan tasarım stantlarında elleriyle yaptıkları çeşitli tasarımlarla hünerlerini sergileyen çocuklar, oyunlar oynayarak bayramlarının tadını çıkarttı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Beyoğlu’nda büyük coşkuyla kutlandı. Çocuklara kent kültürü ve kent estetiği kazandırılması amacıyla Beyoğlu Belediyesi ile Türkiye Tasarım Vakfı iş birliğinde 23 Nisan Tasarım Şenliği düzenlendi.  Şişhane Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar arkadaşlarıyla birlikte tasarımlarını yaparak katılımcılara tanıttı. Çocuklar daha sonra kurulan oyun parkurları, konserler ve tiyatro gösterileriyle doyasıya eğlendi.

FARKLI ETKİNLİKLERLE DOLU DOLU BİR 23 NİSAN

Beyoğlu Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Adnan Yener, belediye olarak bu bayramı farklı etkinliklerle dolu dolu kutladıklarını belirterek, “Çocuklarımız kurduğumuz 8 farklı atölye ile çeşitli tasarımlarda bulunuyor. Hem de burada arkadaşlarıyla çeşitli oyunlar oynama şansı buluyor. Onlar eğlendikçe bizler de mutlu oluyoruz” ifadelerini kullandı.

BUGÜN HİÇ BİTMESİN

Bayramını etkinliklerle kutlamak için gelen Taha Eren Başdemir, “Atamızın bize armağan ettiği bir gün bugün. Arkadaşlarımla çok eğlendik. Burada çeşit çeşit oyunlar var. Çok mutluyuz. Bugün hiç bitmesin istiyoruz” dedi. Sekiz yaşındaki Nehir, “Bugün heyecanlıyım. Bugün burada kedi evi yaptık. Bayramımız kutlu olsun” şeklinde konuştu.

BÖYLE BİR OYUN ALANI KURDUKLARI İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Sekiz yaşındaki Azra ise duygularını, “Bugün burada kuleleri ve onları sabit tutan cisimleri tanıdık. Ben de onlarla garaj yaptım. Böyle bir oyun alanı kurdukları için çok teşekkür ederim. Bize bu bayramı armağan eden Mustafa Kemal Atatürk şu an yanımızda olsaydı ona onu çok sevdiğimi söyleyip kucaklar, yanaklarından öper, her şey için teşekkür ederdim” şeklinde ifade etti.