Atatürk Havalimanı’nın taşınmasıyla birlikte kimsesiz kalan sokak hayvanlarına sahip çıkan Beyoğlu Belediyesi, sağlık kontrolünden geçirilen hayvanları sahiplendiriyor. Havalimanından getirilen bir yavru kediye ‘Boncuk’ ismini vererek yeni sahibine teslim eden Başkan Yıldız, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sokak hayvanlarını çok daha duyarlı bir şekilde koruyacağız, seveceğiz.” dedi.

Atatürk Havalimanı’nın taşınması esnasında, kimsesiz kalan sokak hayvanlarına Beyoğlu Belediyesi sahip çıktı. Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne getirilen hayvanlar yapılan sağlık kontrollerinin ardından sahiplendirilmeye başlandı. Veteriner İşleri Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, havalimanından getirilerek sağlık kontrolleri yapılan bir yavru kediye ‘Boncuk’ ismini vererek yeni sahibi Seval Ofluoğlu’na teslim etti.

SOKAK HAYVANLARINI ÇOK DAHA DUYARLI BİR ŞEKİLDE KORUYACAĞIZ

Beyoğlu Belediye Başkanlığı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da özellikle sokak hayvanlarını çok daha duyarlı bir şekilde koruyacağız, seveceğiz ve bu duyarlılığı topluma yayacak bir anlayışla hareket edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir havyan hakları kanunu gündeme gelecek. Burada özellikle hayvanların bir kimliklerinin olması, sağlık kontrollerinin, yaşının, cinsiyetinin bulunması ile ilgili bir çipli bir takip sistemi olacak. Buradan takip edilebilecek. Böylece insanlara olduğu gibi hayvanlara da işkence uygulayanlar bir ceza ile karşılaşacaklar. Biz de bu anlayışla Beyoğlu Belediyesi olarak üzerimize düşen hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bugün müdürlüğümüzden gerekli bilgileri aldık. Burayı inceleme imkanımız oldu.”dedi.

VATANDAŞLARIMIZA HAYVAN SEVGİSİNİ İFADE EDEBİLECEKLERİ BİR ORTAMI SUNUYORUZ

Yavru kediyi sahiplendiği için Seval Ofluoğlu’na da teşekkür eden Başkan Yıldız, “Beyoğlu Belediyesi’nin hayvan barınağında hanımefendi havaalanından getirilmiş sahipsiz bir kediyi sahiplendiler. Kendilerini tebrik ediyoruz. Vatandaşlarımıza da aynı şekilde bu sahiplenme duygusu ile içlerindeki hayvan sevgisini ifade edebilecekleri bir ortamı sunuyoruz. Açık olduğumuzu da ifade etmek istiyoruz.

BEYOĞLU BELEDİYESİ’NİN VETERİNERLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜNDEN ÇOK MEMNUNUM

Beyoğlu Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nün tüm sokak hayvanlarına sahip çıkarak işlemlerini çok iyi yaptığını söyleyen Seval Ofluoğlu ise, “Ben uzun zamandan beri Beyoğlu Belediyesi’nden hizmet alıyorum. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve tedavileri konusunda çalışmalar yapıyorum. Beyoğlu Belediyesi’nin Veterinerlik Hizmetleri bölümünden çok memnunum. Kısırlaştırmaları ve tedavileri çok başarılı bir şekilde yapıyorlar. Getirdiğim hiçbir hayvanda geri dönüşüm olmuyor. Muhakkak hepsinin işlemi yapılıyor. Onlar da bizim gibi gönüllüleri çok destekliyor. Aldığımız hizmet ne kadar kaliteli olursa o kadar çok hayvana faydalı olmuş oluyoruz.” şeklinde konuştu.