Beyoğlu Belediyesi ile Kademe AŞ işbirliğinde üretilen yeni AGA 5000 Kompakt Yol Süpürme Araçları Beyoğlu sokaklarındaki ilk iş gününü büyük bir başarıyla tamamladı.

Beyoğlu Belediyesi, yerli ve milli süpürme araçları filosu ile Beyoğlu sakinlerine tertermiz bir çevre sunuyor. Kademe AŞ tarafından Beyoğlu Belediyesi’nin ihtiyacına göre geliştirilen AGA 2000 1,5 Metreküp Kompakt Vakumlu Yol Süpürme Araçlarının bir büyük modeli olarak geliştirilen “AGA 5000 Kompakt Yol Süpürme Araçları işbaşı yaptı. Tamamen yerli ve milli kaynaklarla üretilen ve yüzde 50 tasarruf sağlayan yeni süpürme araçları, Beyoğlu sokaklarında temizlik için görev aldığı ilk günü büyük başarıyla tamamladı. Yerli üretim temizlik araçları ilçe sakinlerinin de büyük beğenisini topladı.

YERLİ SERMAYEYLE TÜRK MÜHENDİSLERİNİN BAŞARISI
Yerli üretim araçları tercih ederek 2020 yılında 10 milyon TL’nin üzerinde tasarruf sağlayan Beyoğlu Belediyesi, bu kez daha verimli ve daha güçlü bir modelin üretimine öncülük etti. Beyoğlu Belediyesi ile Kademe AŞ işbirliğinde üretilen yeni süpürme araçları, ilk modeline oranla yine kompakt yapısıyla dar cadde ve sokaklar da dahil olmak üzere eğimli ve düz zeminlerde kolaylıkla temizlik yapabiliyor. Vakum gücünün yüksek, süpürme genişliğinin daha fazla olmasından dolayı daha çok alanı süpüren araç, çöp toplama hacminin fazla olmasıyla da daha uzun süreli çalışabiliyor. Şasi ve yürür aksam dahil Türk mühendisleri ve işçileri tarafından tamamen yerli sermayeyle üretilen yol süpürme aracı, kendi sınıfında ilk araç olma, yurt dışı muadillerine göre fiyat avantajı, satış sonrası servis ve yedek parça maliyet avantajı özelliklerine sahip.