30 Ağustos Zaferinin 97. Yıldönümü münasebetiyle Taksim Meydanı’nda “Zafer Haftası Sergisi” açıldı. Serginin açılışında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “30 Ağustosta milletimiz yine böyle şanlı bir zaferi bizlere miras olarak bıraktılar. Bizler de bu aziz vatana ölümüne sahip çıkacak ve ecdadımızın ruhu şad olsun diye hep dua edeceğiz.” dedi.

Beyoğlu’nda 30 Ağustos Zaferinin 97. Yıldönümü münasebetiyle “Zafer Haftası Sergisi” açıldı. Beyoğlu Belediyesi tarafından Taksim Meydanı’nda açılışı gerçekleştirilen sergide, 30 Ağustos Zaferini anlatan fotoğraflar ve gazete küpürleri vatandaşların beğenisine sunuldu. Yoğun ilgi gören serginin açılışına; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1.Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş katıldı. Sergiyi gezerek şanlı zaferin materyallerini inceleyen heyet daha sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Taksim Meydanı’nda açılan “30 Ağustos-Zafere Gide Yol” Dijital Gösteri Merkezi’ni ziyaret etti.

ŞANLI TARİHİMİZE BİR ZAFER HALKASI DAHA EKLENDİ

Serginin açılışında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “30 Ağustos Zaferinin 97. sene-i devriyesindeyiz. Öncelikle bizlere bu vatanı bırakanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhları şad olsun. Bize Sultan Alparslandan miras bırakılan bu aziz vatanı 1922’de tekrar büyük bir taarruzla, büyük bir zaferle taçlandırarak Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandıran, Malazgirt şehitlerimizden Kurtuluş Savaşı şehitlerimize, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve o günkü silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Büyük bir millet olarak şanlı tarihimize bir zafer halkası daha eklendi” dedi.

TÜM MİLLETİMİZİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Başkan Yıldız, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında ifade ettiği gibi Ağustos ayı zaferler ayıdır. 30 Ağustosta milletimiz yine böyle şanlı bir zaferi bizlere miras olarak bıraktılar. İnşallah bizler de bu aziz vatana ölümüne sahip çıkacak ve ecdadımızın ruhu şad olsun diye hep dua edeceğiz. Tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Bu sebeple de biz Beyoğlu Belediyesi olarak o günü hatırlamak ve yâd etmek üzere sergimizi milletimizin beğenisine sunduk. Şuanda Taksim Meydanı’nda Türk basınında ve arşiv vesikalarında 30 Ağustos konulu sergiyi açmış bulunuyoruz. Sergiyi ziyaret edenler istifade edecekler. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.