Beyoğlu’nda yeni eğitim-öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. Kasımpaşa’daki Cezayirli Gazi Hasan Paşa İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Başkan Yıldız, minik öğrencileri yalnız bırakmayarak ilk ders heyecanına ortak oldu.

2021-2022 eğitim-öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Beyoğlu’nda da heyecanla okullarına koşan öğrenciler ders başı yaptı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da, Kasımpaşa’daki Cezayirli Gazi Hasan Paşa İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek eğitim hayatına ilk adımlarını atan minik öğrencileri yalnız bırakmadı. Başkan Yıldız’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Bağcı da eşlik etti. Okulda korona virüs salgını dolayısıyla önlemler üst düzeyde alınırken öğrenciler ve velilerin maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyduğu görüldü.

ÇOCUKLARIMIZ, YARININ TÜRKİYE’SİNİ İNŞA EDECEK

Eğitim öğretimin ara verilmeden devam etmesi temennisinde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Okullardaki 2021-2022 eğitim öğretim yılı için ders zili çaldı başladı. Çocuklar heyecanlı öğretmenler heyecanlı. Çünkü uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitim yapılabilecek. Çocuklarımızı burada gördüm, maskelerini takmışlar. Biz de gerekli uyarıları yaptık. İnşallah hiç ara vermeden yüz yüze eğitimler devam eder. Çünkü hepsine sordum; öğretmen, doktor, avukat olmak isteyenler var. Pırıl pırıl çocuklarımız var. Hepsine inanıyoruz. Hepsi bayrağına, milletine, vatanına aşık evlatlar. İnanıyorum ki Türkiye’yi emanet edeceğimiz bu çocuklar yarının Türkiye’sini inşa edecekler” dedi.

ÖĞRENCİLERİN OKUL HEYECANI

Okula geldiği için çok mutlu olan 9 yaşındaki Ülke Nisa, “Arkadaşlarımı seviyorum, öğretmenimi de seviyorum. Müdürümü de seviyorum. Mesafeye dikkat edeceğim. Maskemi de takacağım, dikkatli olacağım” ifadelerini kullandı.
Covid-19’a karşı tedbirli olduğunu vurgulayan 8 yaşındaki Gonca Gönül, “Okula gidiyorum, okul kıyafetimle geldim. Arada herhalde başka kıyafetlerle de gelebilirim. Arkadaşlarımı, öğretmenlerimi, müdürümü çok seviyorum. Sosyal mesafeme dikkat ediyorum. Maskemi asla asla çıkartmıyorum” şeklinde konuştu.