Beyoğlu Belediyesi, yaklaşık 1.5 ay sonra yeniden sokaklara çıkacak olan 20 yaş altı çocuklar ve gençler için ilçede bulunan parklarda detaylı temizlik ve dezenfekte çalışması yaptı.

Covid 19 tedbirleri kapsamında 20 yaş altındaki kişiler için 4 Nisan tarihinden itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni düzenleme yapıldı. İçişleri Bakanlığı yayımladığı genelge ile; 14 yaş ve altındaki çocuklar 13 Mayıs Çarşamba günü, 15-20 yaş arası gençler ise 15 Mayıs Cuma günü 11.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler. Yaklaşık 1,5 ay sonra ilk defa dışarı çıkacak olan çocuklar ve gençler için harekete geçen Beyoğlu Belediyesi, ilçede bulunan parklarda hummalı bir çalışma başlattı. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından köşe bucak temizlenen parklar daha sonra virüs salgınına karşı dezenfekte edildi.

YAVRULARIMIZ İÇİN BEYOĞLU’NUN BÜTÜN PARKLARINI PIRIL PIRIL YAPTIK

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, yaklaşık 1.5 ay sonra ilk kez sokağa çıkacak olan çocuklar için parklarda detaylı bir temizlik çalışması yapıldığını belirterek, “13 ve 15 Mayıs günler sokağa çıkacak olan yavrularımız için Beyoğlu’nun bütün parklarını pırıl pırıl yaptık. Gençlerimiz de tıpkı büyüklerimiz gibi çok iyi bir sabır örneği gösterdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.