Beyoğlu’nda öğrencileri afetlere karşı bilinçlendirme amacıyla ‘Depren Hakkında Bilgilendirme ve Eğitim Semineri’ düzenlendi.

Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen depremler, toplumun afetlere karşı bilinçlendirmesinin önemini daha da artırdı. İçişleri Bakanlığı ile AFAD tarafından hayata geçirilen ‘Afetlere Hazırlık Yılı’ projesi kapsamında Beyoğlu’nda Depren Hakkında Bilgilendirme ve Eğitim Semineri düzenlendi. Beyoğlu Ortaokulu’nda gerçekleştirilen seminere; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı ve İstanbul İl milli Eğitim Şube Müdürü Recep Uludağ’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

ÖĞRENCİLERE AFET ÇANTASININ ÖNEMİ ANLATILDI

İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı alanlarında uzman ekipler tarafından verilen seminerde öğrencilere, deprem anında ve sonrasında neler yapmaları gerektiği konusunda bilgi verildi. Öğrencilerin hür dikkat takip ettiği seminerde, afet çantasının önemi de vurgulanarak, afet çantasının nasıl hazırlanması gerektiği anlatıldı.