Taksim Meydanı ve Hasköy Sahil’de her gün iftar sofraları kuran Beyoğlu Belediyesi, gönül sofralarını sokaklara taşıdı. Sefa Meydanı’nda düzenlenen iftar programına; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile karikatürist ve oyuncu Hasan Kaçan da katılarak vatandaşlarla birlikte iftar yaptılar.

Beyoğlu’nda Ramazan coşkusu tüm güzellikleri ile devam ediyor. Ramazan ayı dolayısıyla her gün Taksim Meydanı ve Hasköy Sahil’de iftar sofraları kuran Beyoğlu Belediyesi, gönül sofralarını sokaklara taşıdı. İlki Yenişehir Mahallesi Sefa Meydanı’nda kurulan iftar sofralarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Aynı sofradan etrafında bir araya gelen mahalle sakinleri canlı müzik eşliğinde iftar saatini bekledi. Ezanın okunmasıyla birlikte hep beraber orucunu açan vatandaşlara Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile karikatürist, oyuncu ve senarist Hasan Kaçan da eşlik etti.

RAMAZAN GÜZELLİKLERİYLE VE BEREKETİYLE GELDİ

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, yurdumuzun dört bir yanında iftar sofraları kurulduğunu belirterek “Hep birlikte Allaha dua ediyor, aynı kıbleye dönüyoruz. Bu topraklarda bin yıldır Türk’üyle, Kürt’üyle, Arap’ıyla, Laz’ıyla, Boşnak’ıyla; Selçuklu olarak, Osmanlı olarak bugün de Türkiye Cumhuriyeti olarak birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza ederek var olduk ve var olmaya da devam edeceğiz. Ramazan güzellikleriyle ve bereketiyle geldi. Ramazan ayının hepimizin evine bolluk, bereket ve huzur getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

AYNI MAHALLEDE BÜYÜDÜK, AYNI SOKAKLARDA YÜRÜDÜK

Karikatürist, oyuncu ve senarist Hasan Kaçan ise iftara katılan herkesin ramazan ayını kutlayarak, “Tuttuğunuz oruçlarınız kabul olsun. Şu kardeşiniz ömrünün yarısını şurada geçirmiştir. Ben de sizin mahallenizdeki rahmetli Berber Ali’nin oğluyum. Aynı mahallede büyüdük, aynı suyu içtik, aynı sokaklarda yürüdük. Burada olmaktan dolayı mutluyum.” ifadelerini kullandı.