Beyoğlu Belediyesi tarafından, koronavirüs salgınına karşı mücadele eden sağlık çalışanlarına özel olarak düzenlenen “Acil Müzik” programı, kendisi de bir hekim olan ünlü sanatçı Ferhat Göçer’in sahne aldığı konserle final yaptı.

Beyoğlu Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı büyük bir mücadeleyle görevlerini sürdüren sağlık çalışanları için hazırladığı “Acil Müzik” programında, Türkiye’nin önde gelen sanatçılarıyla birlikte bazen bir hemşire, bazen bir hastabakıcı, bazen bir doktor, bazen de bir ambulans görevlisi gibi sağlık hizmetlerinin her noktasında emek veren gizli kahramanları aynı sahnede buluşturdu. Başak İkiz’in sunumu ile çekimleri tarihi Emek Sahnesin de gerçekleştirilen “Acil Müzik” programının final konuğu, kendisi de bir hekim olan ünlü sanatçı Ferhat Göçer oldu. Birbirinden güzel eserleri seslendiren usta sanatçıya sağlık çalışanlarından Dr. Esra Nur Kapukaya, Dr. Ali Doğan ve hemşire Eylem Polat eşlik etti. 26 Şubat Cuma akşamı “Beyoğlu Kültür Sanat YouTuBe” kanalında yayınlanan konser büyük beğeni topladı.

SANATÇI VE SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YAYINDA OLACAĞIZ
Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, her zaman sağlık çalışanlarının yanında olacaklarını belirterek, “Sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek az olur. Sanatçılar bir toplumun olmazsa olmazı. Beyoğlu Belediyesi olarak bu dönemde sağlık çalışanlarımıza destek olmak ‘Acil Müzik’ adı altında bir program hayata geçirdik. Bu süreci dayanışmayla atlatmayı umut ediyorum. Beyoğlu Belediyesi olarak milletimizi sanatla buluşturmaya devam edeceğiz. Beyoğlu kültür sanat, turizm ve akademi ilçesidir. Belediye olarak sanatçı ve sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

BÖYLE BİR PROJEDE SAHNE ALMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUM
Bir hekim ve bir müzisyen olarak böyle bir projede sahne almaktan dolayı mutlu ve gururlu olduğunu belirten Usta Sanatçı Ferhat Göçer, “Bu geceye, bu organizasyona emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinden en çok etkilenen iki sektör oldu; sağlık ve müzik sektörü. Sağlık çalışanları hekiminden hemşiresine, personeline kadar herkes hayatları pahasına can kurtarabilmek amacıyla görevlerinin başında büyük çaba sarf ettiler. Bu süreçte müzisyenler de çok büyük yara aldılar, aylarca mesleklerini yapamadılar, evlerine ekmek götüremediler. Bu açıdan, ben sizin bu organizasyonunuzda sadece farkındalık yaratmak adına bile olsa yer almaktan mutluluk duyuyorum. Biraz olsun emeğinize, çabanıza katkıda bulunduysam ne mutlu bana… Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

USTA SANATÇILAR SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA AYNI SAHNEDE BULUŞTURULDU
Sağlık çalışanlarına özel olarak düzenlenen “Acil Müzik” programının ilki Eda&Metin Özülkü’nün katılımıyla Kasım ayında gerçekleştirilmişti. Etkinlik kapsamında Aralık ayında Ayfer Vardar ve Ender Balkır, Ocak ayında ise Sevcan Orhan sağlık çalışanları ile birlikte sahne almıştı.