Beyoğlu Belediyesi tarafından Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle “Beyoğlu Çocuk Festivali” düzenlendi. Tiyatrolardan kostüm karakterlere kadar birçok renkli atölyenin yer aldığı etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Dünya Çocuk Hakları Günü Beyoğlu’nda “Beyoğlu Çocuk Festivali” ile kutlandı. Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen festival, Bilim Beyoğlu ve Okçular Vakfı’nda sahnelenen çocuk tiyatrosu gösterileriyle başladı. Çocuklar tiyatro gösterilerinin ardından eğlenceye Hasköy sahilde devam etti. Hasköy Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte; Jonglör, Uzun Bacak, Yüz Boyama, Balonshow, Uçurtma Şenliği, Çocuk Atölyeleri, Şişme Oyun Grupları, Kostüm Karakterler ve Sahne Performanslarıyla çocuklar neşeli bir hafta geçirdi. Etkinliğe katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, çocuklarla oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdi.

BEYOĞLU’NDA DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN GAYRET İÇERİSİNDEYİZ

Çocukların Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlayan Başkan Yıldız, “Bu gün dünya çocuk hakları günü kutlu olsun. Daha iyi bir Türkiye’de yaşamaları için saygıdeğer Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde büyük bir gayret var. Biz de aynı vizyonla çocuklarımızı Beyoğlu’nda daha iyi bir gelecek için gayret içerisindeyiz. Daha iyi bir eğitip alıp geleceğe daha iyi hazırlanmaları için önce okullar sonra her mahallemizde kütüphanelerimizi açıyoruz. İstiyoruz ki çocuklarımız okusunlar, eğlensinler. Bu gün bir dizi etkinliğimiz var. Aşağı yukarı 10 branşta eğitim ve gelecek bir arada. Çocuklarımız gönüllerince eğleniyorlar” dedi.

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

Torunuyla birlikte etkinliğe katılan Mürvet Soylu, ‘Her şey çocuklar için’ diyerek “Torunumu getirdim. Burada oyun oynuyoruz. Çocuklar hep mutlu olsunlar. Birbirleriyle anlaşsınlar güzel bir dünyada yaşasınlar her şey onlar için zaten” ifadelerini kullandı.

Çocuklara iyi bir gelecek bırakabilmek için herkesin çalışmak zorunda olduğunu ifade eden Ercan Alp de, “Çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak için çalışmak zorundayız hepimiz. Aileler vatandaşlar belediyelerimiz hükümetimiz çocuklara daha iyi bir gelecek bırakmak için herkes taşın altına elini sokmalı. Çok güzel bir organizasyon çocuklar mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz. Çocuğumuz çok eğleniyor o eğlenince biz de mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.

10 yaşındaki Dilanur Alp ise etkinlikte eğlenceli vakit geçirdiğini dile getirerek “Ben gerçekten burayı çok beğendim. Yüzümü boyadım sonra balon aldım. Resim çekildim, boya yaptım. Çok güzeldi burası hoşuma gitti. Dünya çocuk hakları günü kutlu olsun” diye konuştu.