Beyoğlu Belediyesi şefkatin, merhametin ve fedakarlığın simgesi olan annelerin Anneler Günü’nü, ilçenin dört bir yanına astığı ‘Minnettarız. Anneler Gününüz Kutlu Olsun’ afişleri ile kutladı.

Beyoğlu Belediyesi; şefkatin, merhametin ve fedakarlığın simgesi olan annelerin Anneler Günü’nü kutlamak için ‘Minnettarız’ afişleri hazırladı. İlçenin dört bir yanına asıla afişlerde ‘Minnettarız. Anneler Gününüz Kutlu Olsun’ mesajı yer aldı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın fotoğrafının yer aldığı afişler, Beyoğlu’nun dört bir yanına; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın fotoğrafının yer aldığı afiş uzun yıllar yaşadığı Kasımpaşa’daki evinin sokağına, Beyoğlu’nda yaşayan şehit annelerinin fotoğraflarının yer aldığı afişler ise evlerinin bulunduğu mahallelere asıldı.

SOKAĞA ÇIKTIKLARINDA ÇİÇEKLERLE KARŞILANACAKLAR

Beyoğlu Belediyesi, 21 Mart’tan bu yana ilk kez dışarı çıkacak 65 yaş üstü anneleri de unutmadı. Sokağa çıkan herkes çiçeklerle karşılanacak. Belediye ekipleri sosyal mesafeyi korumak için çiçek dağıtımı yerine belirli noktalara 1000 karanfil yerleştirdi. Sokağa çıkanlar geçerken bu noktalardan çiçeklerini alabilecek.