Beyoğlu Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla “Ağaçlar Ayakta Ölür” adlı tiyatro oyununu online olarak tiyatro severlerle buluşturdu.

Beyoğlu Belediyesi pandemi sürecinin tiyatro sanatına olumsuz etkilerini azaltmak, özel tiyatroların oyunlarını sanatseverlerle buluşturmak amacıyla 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel çevrimiçi olarak perdelerini açtı. İspanyol yazar, şair Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan, Nedim Saban’ın yeni yorumuyla Tiyatro Kare tarafından sahnelenen “Ağaçlar Ayakta Ölür” adlı oyun ilk kez online olarak Beyoğlu Kültür Sanat YouTube kanalında tiyatro severlerle buluştu. “İyilik yapmak size iyi gelecek” temasının işlendiği oyun; sevginin, özlemin ve umudun hayatımızdan kovulduğu bir dönemde bazı kavramların gündelik ilişkilerimizdeki önemini yeniden anımsatması bağlamında da dijital platformda yerini alan önemli bir etkinlik oldu.

DUYGUSAL BİR KOMEDİ: AĞAÇLAR AYAKTA ÖLÜR
Duygusal bir komedi “Ağaçlar Ayakta Ölür”, dağılan bir aileyi bir araya getirmek, eşinin torununa kavuşma hayallerini gerçekleştirmek isteyen bir adamın riskler alarak gerçekleştirdiği iyilik oyununu anlatıyor. Nevra Serezli; on bir yıl aradan sonra sahneye döndüğü bu oyunda yüreği torun özlemiyle dolu büyükanne rolünü canlandırıyor. Oyunda diğer başrolü paylaşan usta sanatçı Nuri Gökaşan ise; yıllar önce torununa karşı yanlış bir davranışı nedeniyle torununun evi terk etmesine neden olan yıllardır bunun vicdan azabını yaşayan ve hatasını telafi etmek için farklı bir çözüm bulan büyükbabayı oynuyor. Oyunda torun rolünü genç ve başarılı oyuncu Arif Güney, güzel gelin rolünü Burcu Kazbek, Oral Özer ise süprizli ve gizemli bir karaktere hayat veriyor.