Beyoğlu Belediyesi tarafından öğrencilerin toplumsal hayata devam edebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen “Beyoğlu” temalı online resim, şiir ve kompozisyon yarışması için başvurular başladı.

Beyoğlu Belediyesi, yeni tip koronavirus salgını nedeniyle evlerinden çıkmayan gençleri ödüllü online yarışmalarla buluşturmaya devam ediyor. Gençlerin evlerinde geçirdiği zamanı verimli bir şekilde değerlendirmelerini ve toplumsal hayata devam edebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmalar kapsamında “Beyoğlu” temalı online resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecek. Beyoğlu Belediyesi ile Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilecek yarışmaya; İlkokul kategorisindeki öğrenciler resim, ortaokul kategorisindeki öğrenciler şiir, lise kategorisinde müracaat edecek öğrenciler ise kompozisyon dalında katılabilecekler.

BAŞVURU İÇİN SON TARİH 30 NİSAN CUMA
“Beyoğlu” temalı yarışmada öğrenciler; yaşadıkları semtin tarihi, sanatsal, kültürel değerleri ya da ilçemizin kendilerinde bıraktıkları izlenimleri resimlerine, şiirlerine ve kompozisyonlarına yansıtacak. Beyoğlu’nun milli, manevi, kültürel ya da sanatsal yönlerini ön plana çıkaracak tüm unsurlar, yarışmanın konusu olarak değerlendirilebilecek. 5 Nisan 2021 tarihinde başlayan başvurular 30 Nisan 2021’e kadar devam edecek. Kendi kategorilerinde dereceye giren öğrencilere, ePttAVM’de geçerli hediye çeki ile ödüllendirilecek.