Uluslararası Beyoğlu Festivalleri kapsamında düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali sona erdi. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği festivalin kapanış törenine katılan Başkan Yıldız, festivale katılan sahaflara teşekkür plaketi takdim etti.

‘Beyoğlu’nda hayat, sanat ve zanaat’ temasıyla bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Beyoğlu Festivalleri yoğun ilgi görüyor. Festivaller kapsamında bu yıl 13. kez gerçekleştirilen Beyoğlu Sahaf Festivali sona erdi. Taksim Meydanı’nda düzenlenen festivalin kapanış törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Sahafları gezen Başkan Yıldız, vatandaşlarla sohbet edip çocuklara kitap hediye etti. Başkan Yıldız, programın sonunda festivale katılan sahaflara teşekkür plaketi takdim etti.

KİTAPLA BAŞLAYAN BİR MEDENİYETİMİZ VAR

Başkan Yıldız, Beyoğlu Sahaf Festivali’nin birbirinden güzel eserlerin sunumuna sahne olduğunu belirterek “Yerli, yabancı binlerce turist sahaflarımızı ziyaret etme imkanı buldu. 47 sahafımız birbirinden değerli sahafı, kitabı, eseri beğeniye sundular ve ciddi olarak memnun olduklarını ifade ettiler. Kitap bizim medeniyetimizin önemli öğesi, kitapla başlayan bir medeniyetimiz var. ‘Oku’ emriyle başlayan bir medeniyetimiz var. Biz de Beyoğlu Belediyesi olarak kitap festivaline ayrı önem veriyoruz” dedi.

YILDA İKİ SEFER YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

Festivali yılda iki sefer yapmayı düşündüklerini de dile getiren Başkan Yıldız, “İnsanlara kitap okuması için hem bir teşvik oluyor, hem bir tanıtım oluyor. Buradaki sahaflarla görüştüm, büyük bir mutluluk ifade ettiler. Belki bahar aylarında Mayıs-Haziran gibi yeniden bir sahaf festivali düşünebiliriz. Mümkünse senede iki defa yapılmasını istiyoruz. Sonuçta kitaptır, ne kadar çok okursak, çocuklarımız, gençlerimiz kitapla buluşursa ülkemizin geleceği, medeniyetimizin geleceği için çok daha iyi bir imkan sunmuş olacağız” diye konuştu.