Beyoğlu Ortaokulu’nun temeli atıldı. 39 milyon liraya mal olacak okul; 42 adet derslik, 10 adet laboratuvar ve çeşitli atölyelerle öğrencilerin yeni modern eğitim yuvalarından birisi olacak.

Beyoğlu’nda eğitim alanında yapılan yatırımlara bir yenisi daha ekleniyor. Piyalepaşa Mahallesinde inşa edilecek olan Beyoğlu Ortaokulu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve mahalle muhtarlarının yanı sıra öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 39 milyon liraya mal olacak Beyoğlu Ortaokulu’nun içerisinde 42 adet derslik, 10 adet laboratuvar ve çeşitli atölyeler yer alacak.

 

ÖNÜMÜZDEKİ 100 YIL BOYUNCA HİZMET VERECEK OKUL YAPIYORUZ

Okulun vazgeçilmez ve değişmez bir değere ve öneme sahip olduğuna dikkat çeken İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Burada olduğu gibi öyle bir proje yapıyoruz ki önümüzdeki 100 yıl boyunca mükemmel hizmet verecek bir okul yapıyoruz. Bütün ilçelerimize okulları en kısa zamanda yapmak ve 3 milyon 40 bin öğrencimize 175 bin eğitim neferimiz olan öğretmenlerimizle beraber sizlere arzı endam etmek için büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

 

BAŞKAN YILDIZ YENİ EĞİTİM YATIRIMLARININ MÜJDESİNİ VERDİ

Beyoğlu’ndaki eğitim yatırımlarının devam ettiğini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise, “Bütün bu okullarımızda konferans salonları ve spor salonları mevcut olacak. Tevfik Sağlam Ortaokulu da İnşallah 1-2 ay içerisinde temeli atılmış olacak ve o da çok yakın bir zamanda Beyoğlu’nun çocuklarına hizmet etmiş olacak. Eylül ayında bitirmeyi planlıyoruz Tevfik Sağlam Ortaokulu’nu. Aynı şekilde İstiklal Okulu’nun da yenileme çalışması önümüzdeki günlerde başlayacak” ifadelerini kullandı.